CK w Połczynie-Zdroju zaprasza na wystawę prac Pauli Szpindy

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-13 17:10:05
CK w Połczynie-Zdroju zaprasza na wystawę prac Pauli Szpindy
  • Foto: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju

Amatorzy malarstwa mogą do 28 września w Galerii Kina Goplana w Połczynie-Zdroju zwiedzać wystawę malarstwa Pauli Szpindy, absolwentki ASP we Wrocławiu związanej z luksemburską sceną artystyczną.

Wystawa „Między drzewami” odnosi się do połczyńskiego etapu w twórczości malarki. To zbiór prac inspirowanych przyrodą, pełnych medytacji i poszukiwań, a także osobistych doświadczeń. Bo choć wystawa jest o drzewach, jej tematyka jest bliska każdemu z nas, jest swego rodzaju opowieścią o nas samych, o ludziach. Między tytułowymi drzewami pojawia się coś więcej (...), pojawia się cisza (...), tajemnica (...). Wszystko to powoduje, że nie można przejść obok tych obrazów obojętnie – tak o wystawie mówi Krzysztof Szewczuk, Dyrektor Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju.

Paula Szpinda w 2014 roku obroniła dyplom z malarstwa w pracowni prof. P. Błażejewskiego na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W trakcie studiów wyróżniona rocznymi stypendiami w École des Arts Décoratifs w Strasburgu oraz Academy of Fine Arts in Tianjin, w Chinach. Od 2014 związana z luksemburską sceną artystyczną, w 2016 reprezentując Luksemburg na międzynarodowym plenerze artystów pod auspicjami UNESCO zwieńczonym wystawą w siedzibie UNESCO w Paryżu i Nowym Jorku. Wpływy środowiskowe jak i jej osobiste fascynacje oscylują wokół kubizmu, surrealizmu i Art deco.

Info: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: