Miasto wyremontuje ul. Koszalińską

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-09 15:12:05
Miasto wyremontuje ul. Koszalińską
  • Foto: TV Gawex

Na mocy porozumień ze szczecineckim starostwem, Urząd Miasta wzbogacił się o nowe ulice, dotychczas pozostające pod jurysdykcją powiatu. Dzięki wielostronnym rozmowom, ratusz stał się posiadaczem m.in. tzw. „starej” ul. Koszalińskiej, w związku z czym może teraz przystąpić do jej kompleksowego remontu.

W wyniku oddania do użytku okalającej z jednej strony miasto drogi S11, dotychczasowa obwodnica stała się majątkiem samorządu. W efekcie licznych rozmów prowadzonych m.in. zarówno na szczeblu miejskiej i powiatowej rady jak i włodarzy miasta oraz powiatu, ustalony został nowy status ulic w Szczecinku. Do listy miejskich arterii dopisane zostały tym samym ulice: Koszalińska, Leśna, Staszica, Jana Pawła II, Warcisława IV, Wyszyńskiego oraz Lipowa.

Jak zapewnia ratusz, poza jednym wyjątkiem, mieszkańcy wprowadzonych zmian praktycznie nie odczują. Tym wyjątkiem jest ul. Koszalińska, a konkretnie tzw. „stary” odcinek tejże arterii. Dzięki przejęciu administracji na tym odcinku przez Urząd Miasta, może on w najbliższym czasie przystąpić do kompleksowego remontu ulicy, na której stan od dawna narzekają mieszkańcy. Na początku jednak konieczne będzie opracowanie formalności.

Więcej na ten temat w dzisiejszych (09.09) wydaniach serwisu informacyjnego Echa Dnia oraz Szczecineckiego Programu Samorządowego.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: