Szkoły ponadpodstawowe otrzymały urządzenia do dezynfekcji przestrzeni

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-09 10:36:39
Szkoły ponadpodstawowe otrzymały urządzenia do dezynfekcji przestrzeni
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Zgodnie z zaleceniami szczecineckiego sanepidu, toalety, ciągi komunikacyjne i różnego rodzaju szkolne przestrzenie powinny być poddawane systematycznej dezynfekcji. Do tej pory zabiegi te cyklicznie przeprowadzał inspektor ds. Zarządzania Kryzysowego Spraw Obronnych i Obrony Cywilnej Starostwa Powiatowego w Szczecinku Sebastian Korecki. Od dziś (09.09) placówki będą niezależne w tej materii, bowiem każda z nich otrzymała urządzenie do dezynfekcji.

Titan 16, to nowoczesny lekki opryskiwacz plecakowy sprawdzający się idealnie jako urządzenie do dezynfekcji. Wszystkie elementy wyrobu wykonane zostały z materiałów o najwyższej wytrzymałości i odporności chemicznej. Zestawy – opryskiwacz, gogle ochronne oraz rękawice – odebrali dziś dyrektorzy wszystkich placówek oświatowych podległych Powiatowi Szczecineckiemu.

Teraz, po odpowiednim przeszkoleniu, pracownik państwa szkoły będzie mógł dokonywać dezynfekcji z większą częstotliwością. Choć reakcja opinii publicznej na wszelkie obostrzenia i zalecenia jest skrajna, my zamierzamy się ich trzymać – oznajmił starosta Krzysztof Lis przed przekazaniem aparatów. Bezpieczeństwo ucznia jest na pierwszym miejscu – dodał.

Koszt jednego zestawu to ok 600 zł. Ponadto każda ze szkół otrzymała dwa termometry do bezdotykowego pomiaru temperatur. Urządzenia przekazała Agencja Rezerw Materiałowych, poprzez wojewódzki Magazyn Obrony Cywilnej.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: