Anna Zabrocka zwycięża w regionalnych eliminacjach 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-08 15:39:06
Anna Zabrocka zwycięża w regionalnych eliminacjach 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Foto: TV Gawex

Za nami rejonowe eliminacje do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Po przesłuchaniu 17 uczestników, jury pod przewodnictwem Ewy Sobczak, aktorki Teatru Współczesnego w Szczecinie, zakwalifikowało do dalszego etapu zmagań Annę Zabrocką.

Budynek SAPiK-u przy ul. Kilińskiego był areną zmagań miłośników, a w zasadzie miłośniczek poezji startujących w regionalnych eliminacjach do 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Do mierzenia się z liryką przystąpiło 17 uczestniczek. I choć liczba ta nie jest zbyt imponująca, pamiętajmy, że jak w każdej sferze życia, tak również w poezji liczy się jakość a nie ilość.

Ostatecznie, po burzliwych naradach jury zdecydowało się do dalszego etapu zmagań nominować Annę Zabrocką. Gremium sędziowskie złożone również z  Marii Łangowskiej, polonistki, a także Krystyny Mazur, prezes Klubu Poetyckiego Opal, przyznało również nagrody Natalii Massowej, Julii Lawrenc i Berenice Tubielewicz oraz wyróżnienia Annie Mazurek, Aleksandrze Gabryś i Natalii Padoł. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy, a zwyciężczyni życzymy powodzenia w Szczecinie!

Więcej na ten temat w dzisiejszym (08.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: