Zdjęcia najlepszych fotografów można obejrzeć na Placu Wolności

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-08 15:21:24
Zdjęcia najlepszych fotografów można obejrzeć na Placu Wolności
  • Foto: TV Gawex

266 najlepszych zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo można oglądać do 27 września w Szczecinku.

Do obejrzenia ekspozycji na Placu Wolności przed Urzędem Miasta w Szczecinku zapraszają organizatorzy konkursu: magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Można ją oglądać codziennie. Prezentuje 266 fotografii – są to 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, 4 projekty dokumentalne oraz 2 zdjęcia pojedyncze i 3 fotoreportaże w kategorii Young Poland. Prace te trafiły do finału konkursu, w którym jury przewodniczył fotoreporter światowej klasy, czterokrotny laureat World Press Photo Pieter Ten Hoopen ze Szwecji.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.

Szczecinek, gdzie w dniach 7-27 września będzie można obejrzeć wystawę na Placu Wolości, jest kolejnym przystankiem, po Warszawie, Gdańsku i Darłowie w jej podróży po Polsce.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Tradycyjnie już jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był nim Pieter Ten Hoopen, członek agencji VU w Paryżu, współzałożyciel Civilian Act w Sztokholmie. Oprócz niego w jury zasiadali: Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt (Schilt Publishing&Gallery), Radu Sigheti (Reuters) oraz Andrzej Zygmuntowicz.

Info: Organizator

Zdjęcia najlepszych fotografów można obejrzeć na Placu Wolności
  • Foto: Organizator

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: