Starostowie z województwa gościli w Szczecinku

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-07 16:02:20
Starostowie z województwa gościli w Szczecinku
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Ostatnie posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Zachodniopomorskiego odbyło się w maju za pośrednictwem łącza internetowego. W piątek (04.09) gremium spotkało się ponownie. Tym razem starostowie z całego województwa zawitali do szczecineckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior.

Każdy z uczestników posiedzenia został poddany bezdotykowemu mierzeniu temperatury. Spotkanie było doskonałą okazją do przetestowana wyposażonego w kamerę terminala. Powiat Szczecinecki zamierza zakupić urządzenia do szkół dla których jest organem prowadzącym.

Do udziału w piątkowych obradach, przewodniczący Konwentu Krzysztof Lis zaprosił dyrektora zachodniopomorskiego oddziału NFZ Piotra Brombera. Było to pierwsze bezpośrednie spotkanie Piotra Brombera ze starostami. Jeden z głównych tematów spotkania dotyczył pandemii COVID-19. Dyrektor zachodniopomorskiego oddziału przedstawił m.in. katalog produktów rozliczeniowych świadczeń związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  koronawirusa SARS-CoV-2 oraz wysokość nakładów finansowych przeznaczonych na ten cel. Ponadto dyskutowano na temat kontraktowania świadczeń zdrowotnych w roku 2020 oraz finansowania tzw. nadlimitów.

W posiedzeniu uczestniczył również prezes spółki SM w Bornem Sulinowie Piotr Misztak. Piotr Bromber wyrażał się o Centrum Rehabilitacji dla osób chorych na stwardnienie rozsiane w samych superlatywach. Zapowiedział, że w najbliższym czasie chciałby odwiedzić placówkę.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: