Młodzi szczecineccy piłkarze w bardzo dobrych rękach

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-07 12:46:07
Młodzi szczecineccy piłkarze w bardzo dobrych rękach
  • Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku

Odział Mistrzostwa Sportowego w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, jest jedynym takim oddziałem szkolnym w naszym regionie. Daje wiele możliwości rozwoju młodym wysportowanym uczniom, a proces edukacyjny w takiej klasie jest wysoce profesjonalny i skupia nie tylko kształcenie ogólne, ale również zajęcia z zakresu rozwoju psychofizycznego, by prawidłowo kształtować charakter przyszłych utalentowanych, zawodowych sportowców.

Wypełniając ten obowiązek i obietnicę wobec rodziców i uczniów tej klasy szkoła gościła panią Monikę Dołębską, która jest strategiem, trenerem kreatywności, przedsiębiorcą i inspiratorem. Celem wizyty było omówienie projektu #SKALA Kompetencje Przyszłości, przygotowanego właśnie przez Panią Monikę, specjalnie dla młodych sportowców z Oddziału Mistrzostwa Sportowego, gdyż jak sama mówi: Niezwykle ważne dla mnie jest i będzie wspieranie lokalnej społeczności i wszelkich dobrych inicjatyw służących najmłodszym mieszkańcom naszego regionu.

Uczniowie ci będą spędzać wiele godzin na zajęciach sportowych w tygodniu , tym samym będą mieć nieco mniej czasu wolnego, niż ich rówieśnicy z innych klas. Dlatego też podczas zajęć, w ramach projektu będą  się uczyć wielu przydatnych kompetencji, takich jak ćwiczenie  uwagi koncentracji, osiągania  najbardziej produktywnego stanu umysłu,  przekuwania myślenia życzeniowego na planowanie, a plany w skuteczne działanie, wyznaczania sobie małych i dużych celów oraz jak je realizować, a także tworzenia wzmacniających nas nawyków i budowania dyscypliny.

Ponadto, młodzi sportowcy poznają metody rozpoznawania swoich talentów i  skupiania  się na wzmacnianiu własnych mocnych stron – to wszystko po to, aby zbudować pewność siebie na boisku i poza nim.

Co najważniejsze, na tych zajęciach uczniowie nie będą siedzieć nad książkami i zapamiętywać trudnych definicji, za to  nauczą się  od siebie nawzajem w działaniu – realizując mini, a następnie maxi projekty. Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2020/2021 we współpracy z wychowawca klasy Jarosławem Dywizjuszem.

Zapowiada się bardzo ciekawie i kreatywnie. Z pewnością zajęcia przyniosą skutek w postaci licznych sukcesów sportowych naszych szczecineckich piłkarzy. Trzymamy kciuki...

#SKALA Kompetencje Przyszłości Moniki Dołębskiej jest jednym z elementów całego programu edukacyjno-szkoleniowego jaki został stworzony dla szerokiego w działaniach projektu Oddziału Mistrzostwa Sportowego w SP5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku.  Projekt ten jest realizowany wspólnie z AP Szczecinek, zajęcia w OMS prowadzi trener, a zarazem koordynator AP Szczecinek, twórca PNDD – piłka nożna dla dzieci Jakub Śpiegowski. Patronatem  sportowym projektu OMS jest piłkarz Jarosław Fojut oraz patronem  całego przedsięwzięcia jest Burmistrza Miasta Szczecinek Daniela Rak.

Info: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku


  • Foto: Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: