Urodzony w Szczecinku Jakub Moder zadebiutował w meczu z Holandią

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-06 07:58:59
Urodzony w Szczecinku Jakub Moder zadebiutował w meczu z Holandią
  • Foto: www.lechpoznan.pl

W piątek (04.09) Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozegrała mecz w ramach Ligii Narodów z drużyną Holendrów w Amsterdamie. To spotkanie powinno na długo zapaść w pamięć mieszkańców naszego regionu.

Pewnie tego artykułu by nie było, gdyby nie decyzja trenera Jerzego Brzęczka z 77’ meczu. Chodzi dokładnie o zdjęcie z boiska Piotra Zielińskiego, którego zastąpił urodzony w Szczecinku Jakub Moder. Sam zawodnik swój debiut w reprezentacji skomentował w ten sposób: debiut w Reprezentacji Polski to niesamowite uczucie. Spełniło się moje kolejne marzenie.

 

Pojawienie się na boisku 21-letniego zawodnika w meczu seniorskiej reprezentacji, niewątpliwie wielu napawa dumą, chociażby ze względu na lokalny patriotyzm. Moder wykorzystał szansę daną przez trenera. Stałe fragmenty gry, które wykonywał, były jednymi z niewielu okazji do zagrożenia bramce rywali. Jerzy Brzęczek występ piłkarza Lecha Poznań uznaje za pozytywny, a sam zawodnik dodaje: nie liczyłem na to, że trener da mi zagrać w takim meczu (…) pomimo wyniku jestem szczęśliwy.

 

Od jakiegoś czasu w różnego rodzaju mediach pojawiły się plotki o zainteresowaniu Moderem przez kluby zagraniczne. Jednak ewentualny transfer jest w tym sezonie mało prawdopodobny, bowiem władze Lecha liczą na zysk opiewający na 10 milionów euro.

 

Jutro (07.09) Reprezentacja Polski zagra z Bośnią i Hercegowiną, ciekawe czy Jakub Moder dostanie kolejną szansę od szkoleniowca, aby zaprezentować swoje umiejętności. Już nieraz udowodnił na boiskach Ekstraklasy, że ma je na najwyższym poziomie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: