Narodowe Czytanie w Bornem Sulinowie

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-05 13:53:14
Narodowe Czytanie w Bornem Sulinowie
  • Foto: TV Gawex

Dziś (05.09) w wielu miejscowościach naszego kraju pomimo pandemii koronawirusa organizowane są wydarzenia kulturalne w ramach Narodowego Czytania. Mieszkańcy Bornego Sulinowa mieli okazję, aby wspólnie przeczytać fragmenty jednego z największych dzieł Juliusza Słowackiego. 

Punktualnie w samo południe, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie, podobnie jak w wielu innych miastach naszego kraju, rozpoczęło się Narodowe Czytanie. Tym razem Para Prezydencka zachęcała wszystkich do odczytywania fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego. 

 

Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy – napisał Prezydent RP Andrzej Duda w liście zachęcającym do współtworzenia akcji.

 

Jak przekonywali nas organizatorzy, frekwencja podczas wydarzenia organizowanego w Bornem Sulinowie przerosła ich najśmielsze oczekiwania. Oczywiście wszyscy z uczestników musieli stosować się do obowiązujących zasad sanitarnych. 

 

Więcej informacji wkrótce w TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: