Niesamowity wernisaż w siemczyńskim pałacu

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-05 13:12:09
Niesamowity wernisaż w siemczyńskim pałacu
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Stacja Kultura zwieńczyła w czwartek (03.09) zorganizowany już po raz trzeci w Siemczynie Międzynarodowy Plener Artystyczny. Podczas wernisażu zorganizowanego na koniec wydarzenia, przybyli goście mogli podziwiać efekty kilkudniowej pracy artystów.

Już po raz trzeci Pałac w Siemczynie gościł artystów z naszego regionu, ale i nie tylko.  Koronawirus mocno odcisnął swoje piętno na organizacji pleneru, w którym z wiadomych względów obecność gości z poza granic Polski została mocno ograniczona.

 

Malowanie w urokliwych pomieszczeniach siemczyńskiego pałacu, okazało się idealną inspiracją dla artystów, którzy chętnie się na nich wzorowali. Jednak prace nie skupiały się tylko, na urokliwych krajobrazach Siemczyna. Podczas wernisażu można było obejrzeć pejzaże innych miejsc naszego regionu m.in. Szczecinka i Czaplinka.

 

Choć jeden plener artystyczny dopiero się zakończył, to organizatorzy już planują następne tego typu wydarzenia. Jak sami przekonują, mają nadzieje na coraz większe grono odbiorców. Artyści, którzy brali udział w tegorocznej edycji, powiedzieli nam, że chętnie wezmą udział w kolejnych wydarzeniach.

 

Już dziś zapraszamy Państwa do uważnego śledzenia materiałów emitowanych na naszej antenie, bowiem już wkrótce wyemitujemy relację z trzeciego pleneru artystycznego.
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: