Bo na pochmurne dni najlepszą receptą są... elementy odblaskowe!

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-03 12:55:30
Bo na pochmurne dni najlepszą receptą są... elementy odblaskowe!
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Wakacje za nami, a co za tym idzie rozpoczął się rok szkolny. Dla wielu uczniów to nowy etap w życiu i pierwszy dzień w szkole. I właśnie w tej edukacji szkolnej mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo bardzo często towarzyszyć będą im szczecineccy policjanci.

Wraz z pierwszym dzwonkiem policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zaczęli pojawiać się pod murami szczecineckich podstawówek. Głównym zadaniem mundurowych jest monitorowanie głównych ciągów komunikacyjnych, przejść dla pieszych – szczególnie w obrębie szkół a wszystko to by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci na drodze. Deszczowa i pochmurna pogoda okazała się sprzymierzeńcem i zapowiedzią jesiennych dni, kiedy to widoczność na drodze będzie coraz bardziej ograniczona.

Wczoraj (02.09) z samego rana policjanci witali uczniów pod Szkołą Podstawową nr 6 w Szczecinku. Dla radosnych i uśmiechniętych uczniów czekała mała niespodzianka – elementy odblaskowe. Warto już od samego początku edukować najmłodszych dlaczego tyle trudu mundurowi wkładają w uposażenie najmłodszych w ten drobny drobiazg. Pamiętajmy, że to nie jest obowiązek Policji by takie odblaski rozdawać, ale my naprawdę wierzymy, że mogą one uratować komuś życie. Dlatego Drogi Rodzicu jeśli i dla Ciebie jest ważne bezpieczeństwo Twojego dziecka podaruj mu odblask! I pamiętaj, policjant, który stoi przy szkole to nie surowy Pan który zabiera niegrzeczne dzieci – to osoba, która zawsze pomoże Twojemu dziecku!

Mundurowi przez najbliższy miesiąc będą odwiedzać uczniów w naszym mieście i powiecie realizując program „Bezpieczna droga”. Składają się na niego zajęcia teoretyczne z najmłodszymi oraz działania policjantów szczecineckiej drogówki ukierunkowane na bezpieczeństwo naszych pociech na drogach.

Info: asp. Anna Matys


  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: