Kolejnych osiem kilometrów DW nr 163 zostanie przebudowanych

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-02 14:59:26
Kolejnych osiem kilometrów DW nr 163 zostanie przebudowanych
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na I etap przebudowy DW 163 na odcinku Połczyn Zdrój-Czaplinek. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20.

DW nr 163 biegnie z Kołobrzegu na południe województwa przez Białogard, Połczyn Zdrój, Czaplinek do Wałcza i węzła z drogą krajową nr 10. Jest to alternatywna trasa nad morze i w okresie letnim jest  obciążona dużym ruchem. 


- Zależy nam na tym, by cała trasa między Kołobrzegiem  i drogą krajową nr 10 stała się wygodnym i bezpiecznym korytarzem komunikacyjnym - podkreśla wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj. 

 

ZZDW przygotowuje kolejne etapy modernizacji tej trasy, które będą mogły być realizowane ze wsparciem unijnym.

 

- Ogłosiliśmy przetarg na przebudowę mocno już wyeksploatowanego ponad 8-kilometrowego odcinka DW nr 163, na południe od Połczyna-Zdroju. Odcinek ten jest pierwszym etapem planowanej w przyszłości przebudowy DW nr 163 między Połczynem-Zdrojem, a Czaplinkiem. Droga zostanie na tym odcinku poszerzona do normatywnych 7 metrów. Ważna będzie korekta łuków, która poprawi płynność ruchu i widoczność - mówi Dyrektor ZZDW Michał Żuber.

 

Podobnie jak inne projekty RPO będzie to gruntowna przebudowa, dzięki której powstaną nowe zjazdy, włączenia dróg, chodniki, zatoki autobusowe, odwodnienie, przepusty i oświetlenie. Przebudowywany odcinek kończy się przed tzw. odcinkiem osuwiskowym znajdującym się w dolinie 5 jezior, który objęty jest jeszcze opracowaniem.


Termin składania ofert mija 2 września tego roku.

 

info: Gmina Połczyn-Zdrój 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: