Nowoczesny sprzęt dla strażaków

  • Jakub Diakun
  • 2020-09-02 10:52:06
Nowoczesny sprzęt dla strażaków
  • Foto: Piotr Rozmus

Każdego roku samorząd powiatowy finansuje zakup specjalistycznych urządzeń, które trafiają do OSP funkcjonujących w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego.

Tradycyjnie w maju strażacy obchodzą święto swojego patrona – św. Floriana. Niestety w tym roku z powodu trwającej pandemii zrezygnowano z organizacji uroczystych obchodów. Zarząd Powiatu Szczecineckiego nie zapomniał jednak o dzielnych mundurowych, którzy każdego dnia wykonują swoją pracę z narażeniem zdrowia i życia.


Każdego roku samorząd powiatowy finansuje  zakup specjalistycznego sprzętu, który trafia do Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących w Krajowym Systemie Ratownictwa Gaśniczego. Tym razem starosta Krzysztof Lis przekazał strażakom lance kominowe wraz  z osprzętem o wartości 29 tys. zł, które ułatwią działania gaśnicze podczas pożarów sadzy w kominach. Nowy sprzęt trafił do 11 jednostek OSP: Wierzchowo, Gwda Wielka, Biały Bór, Stary Chwalim, Barwice, Łubowo, Grzmiąca, Borne Sulinowo, Parsęcko, Krosino, Sępolno Wielkie, a także do KP PSP.


W kameralnym spotkaniu oprócz starosty Krzysztofa Lisa uczestniczyli: komendant KP PSP Andrzej Wójtowicz, komendanci gminni i prezesi OSP z terenu powiatu szczecineckiego.

 

info: Piotr Rozmus 


  • Foto: Piotr Rozmus

Komentarze (1)

robo 2020-09-03 21:13

Panowie na sali zapomnieli na najprawdopodobniej o MASECZKACH!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: