Uczniowie przywitali szkoły bez uroczystych gali

  • Adrian Wolanin
  • 2020-09-01 15:52:19
Uczniowie przywitali szkoły bez uroczystych gali
  • Foto: TV Gawex

Spotkaniami organizacyjnymi w podstawówkach oraz symboliczną uroczystością w Zespole Szkół nr 2 rozpoczęto rok szkolny 2020/2021. Mimo, że zarówno miasto jak i powiat planowały powrót do wspólnego świętowania rozpoczęcia nauki, aktualna sytuacja epidemiologiczna diametralnie zmieniła pierwotne zamierzenia.

Pandemia koronawirusa całkowicie przeobraziła rok szkolny, zarówno poprzedni jak i obecny. W czerwcu nie można było przeprowadzić uroczystego zakończenia roku szkolnego, teraz los finiszu edukacji podzieliła jego inauguracja. W efekcie dyrektorzy szkół podstawowych własnym sumptem zorganizowali spotkania klasowe uczniów z nauczycielami, czasem poszerzone również o rodziców. Jak już wspomnieliśmy, o wszystkim decydował kierownik placówki, tak więc np. w Szkole Podstawowej nr 5 wraz z dziećmi do budynku mogli wejść tylko rodzice pierwszoklasistów.

Podobnie sytuacja wyglądała w szkołach ponadpodstawowych, z tym wyjątkiem, iż dla nich organ prowadzący zorganizował symboliczną uroczystość w świeżo zmodernizowanej hali sportowej Zespołu Szkół nr 2. Było to też świetna okazja do oficjalnego otwarcia kompleksowo wyremontowanej sali gimnastycznej. Jak podkreślał gospodarz uroczystości, dyrektor Robert Jasek, inwestycja nie doszłaby do skutku bez aktywnego wsparcia 2 osób – wiceminister Małgorzaty Golińskiej oraz starosty Krzysztofa Lisa. Sam starosta również bardzo mocno dziękował szczecineckiej posłance, zaś parlamentarzystka wyrażając nadzieję, iż to nie koniec tego typu inwestycji w mieście złożyła także najserdeczniejsze życzenia wszystkim wracającym do szkolnych ław.

Przed uczniami dziś jeszcze chwila spokoju. Od jutra wracają oni jednak na zajęcia, które po blisko półrocznej przerwie wracają do trybu stacjonarnego.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (01.09) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: