Raport z działań Straży Miejskiej. Awaturujący się mężczyźni przyłapani z marihuaną

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-31 12:39:19
Raport z działań Straży Miejskiej. Awaturujący się mężczyźni przyłapani z marihuaną
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 24.08.2020 r. do 30.08.2020 r. strażnicy podjęli 80 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 32 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 50 interwencji. Policji przekazano 2 osoby, 1 osoba została umieszczona w ośrodku dla bezdomnych, 1 osoba została przekazana dla zespołu ratownictwa medycznego. 2 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 6 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 3 samochodów.

25.08.2020 około godziny 8:00 dyżurny Straży Miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie krzyczącym w rejonie ulic Wojska Polskiego- Rzemieślnicza. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna spożywał tam alkohol. Patrol Straży Miejskiej na ul: Rzemieślniczej, podjął interwencję w stosunku do tego mężczyzny. Był on znany z wcześniejszych interwencji. Stał przy ogrodzeniu przedszkola trzymając w rękach butelki z piwem. W trakcie interwencji wypowiadał się nielogicznie, miał wahania nastroju. Momentami głośno krzyczał. Strażnicy założyli mu kajdanki i umieścili w radiowozie. W związku z tym, że Zachodziło podejrzenie, iż mężczyzna ten może być chory psychicznie lub znajdować się pod wpływem środków odurzających na miejsce wezwano zespół ratunkowy. Po przyjeździe na miejsce strażnicy przetransportowali ujętego do szpitala, gdzie po przywiązaniu go pasami do łóżka lekarz podał środek uspokajający. Badania jego krwi i moczu wykazały, że ma w organizmie całą gamę środków odurzających i dopalaczy.
 
28.08.2020 r. około godziny 0:30 patrol Straży Miejskiej patrolując ulicę Wyszyńskiego zauważył dwóch mężczyzn stojących na schodach klatki schodowej. Obok znajdowały się butelki z piwem oraz butelki częściowo już opróżnione. Obaj zachowywali się nerwowo szepcząc między sobą. W związku z tym, iż jeden z tych mężczyzn jest znany jako narkoman, strażnicy postanowili sprawdzić czy nie posiada przy sobie narkotyków. Jak się okazało mężczyzna ten posiadał w kieszeni spodni szklaną lufkę nabitą suszem o charakterystycznym zapachu marihuany. Obok nich na ziemi przy butelkach z piwem leżała paczka po papierosach w której znajdowała się foliowa torebka z suszem. Obaj mężczyźni zostali przekazani Policji. Po sprawdzeniu przez technika kryminalistyki okazało się, że w foliowej torebce również znajdowała się marihuana.
 
info:  Straż Miejska 

Komentarze (1)

gość Ponad 2 tygodnie temu, 2020-08-31

Dlaczego Straż Miejska nie reaguje na ryczące samochody na ul.Wyszyńskiego po 22 godz.Czy mieszkańcy miasta nie mają prawa do spokoju i odpoczynku?Kiedy to się wreszcie skończy.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: