Za nami inauguracyjny Bieg po Skrzydła

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-30 18:21:51
Za nami inauguracyjny Bieg po Skrzydła
  • Foto: TV Gawex

Emilia Madajczyk z Białogardu na dystansie 1 km oraz reprezentujący gospodarzy Łukasz Cerk na dystansie 5 km zostali zwycięzcami Biegu po Skrzydła – odbywającej się po raz pierwszy w naszym mieście imprezy sportowej, za którą odpowiadało 5 uczennic z tzw. dużego ogólniaka.

Przygotowane w ramach szkolnej olimpiady pn. „Zwolnieni z teorii” zawody zgromadziły na starcie prawie 150 zawodników nie tylko z regionu, ale i sąsiednich województw.

W biegu na 1 km, przygotowanym z myślą o najmłodszych, szans rywalkom i rywalom nie dała Emilia Madajczyk z AKS Białogard, która na mecie wyprzedziła drugiego Filipa Wrzalika ze Złotowa oraz trzeciego Karola Pryczka z AP Szczecinek.

Z kolei na dystansie 5 km najszybszy Łukasz Cerk wyprzedził na mecie Ryszarda Szacho-Głuchowicza z Sypniewa oraz Pawła Nocka ze Szczecinka. Wśród pań najlepsza okazała się Małgorzata Szabałowska z MKL Szczecinek, która w pokonanym polu pozostawiła inne szczecinecczanki – Magdalenę Kończak z Pro Dystans Kasperowicz oraz juniorkę Hannę Foltyniewicz z Miejskiego Klubu Pływackiego.

Z pełnymi wynikami, z podziałem na klasy można zapoznać się tutaj: link

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: