W Chmielnie świetlica jest dobra na wszystko

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-30 11:03:30
W Chmielnie świetlica jest dobra na wszystko
  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

W świetlicy wiejskiej w Chmielnie był realizowany projekt pt. „Świetlica dobra na wszystko – centrum lokalnej społeczności w Chmielnie”, finansowany ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego, Program Społecznik 2019-2021. Z małym poślizgiem ze względu na stan pandemii w sierpniu rozpoczęły się zajęcia dla dzieci i nie tylko. Dzieciaki korzystały z zakupionych w ramach projektu gier (Kącik gier i zabaw), a przy pięknej pogodzie prowadzony były zajęcia rekreacyjne na świeżym powietrzu.

Kolejnym zadaniem była organizacja międzypokoleniowych warsztatów artystycznych pt. „Mały czy duży artysta tworzy”. Te trzy spotkania cieszyły się ogromną popularnością, a uczestnicy zgłębiali tajniki techniki decoupage.

15 sierpnia odbył się Festyn Rodzinny „Bawmy się razem”. W jego organizację włączyli się wolontariusze i rada sołecka. Były gry i zabawy dla dzieci, malowanie buziek, plecenie warkoczyków i poczęstunek.

Projekt realizowany był przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych w Bobolicach przy wsparciu wolontariuszy i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bobolicach.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Info: Halina Michalak, Sekretarz SWIS


  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: