Śmieci w lesie. Nie jesteśmy wyjątkiem

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-28 15:21:26
Śmieci w lesie. Nie jesteśmy wyjątkiem
  • Foto: TV Gawex

Śmieci wyrzucane do lasu to niestety już codzienność w dzisiejszych czasach. Potwierdzają to przede wszystkim stale rosnące nakłady na walkę o czystość, liczone już w dziesiątkach milionów.

Jak niedawno poinformowano, Lasy Państwowe płacą rocznie 20 mln zł za sprzątanie śmieci nielegalnie porzuconych na obszarach leśnych. Problem wyrzucania odpadów dotyczy praktycznie każdego nadleśnictwa w kraju. Jak zdradził nam w rozmowie Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku, problem ten nie omija również terenów wokół Szczecinka.

Odpowiedzią rządzących na to niechlubne zjawisko ma być projekt drastycznego podniesienia kar, nawet dziesięciokrotnie. Z kolei leśnicy nadal będą starali się na na tę kwestię szczególnie uwrażliwiać, prowadząc chociażby rozmaite akcje promocyjne.

Pamiętajmy, że śmieci to nie tylko kwestia estetyczna, to również ogromne zagrożenie dla mieszkańców lasu. Na nieszczęście dla śmiecących, Lasy Państwowe wyposażane są co rusz w coraz to nowsze sposoby monitorowania sytuacji w lesie. Na szczęście z kolei, leśnicy wskazują również na promyk nadziei w postaci coraz liczniejszych grup przyjaciół lasu.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (28.08) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: