Przy szpitalu powstaje 70 nowych miejsc parkingowych

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-26 09:36:10
Przy szpitalu powstaje 70 nowych miejsc parkingowych
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Każdy kto w ostatnim czasie próbował zaparkować pojazd w okolicy szczecineckiego szpitala, zapewne wie, że zlokalizowanie wolnej przestrzeni nie jest rzeczą łatwą. Już niedługo sytuacja ulegnie poprawie. Powiat Szczecinecki w ramach własnego budżetu wybuduje parking na 70 samochodów. Prace już się rozpoczęły.

Wszyscy wiemy, że obrębie ulic Kosickiego, Kościuszki i Lelewela, a także w sąsiedztwie szpitala występuje bardzo duży problem z zaparkowaniem pojazdu. Dlatego postanowiliśmy, że własnymi siłami zmodernizujemy plac, na którym zostanie wyznaczonych 70 dodatkowych miejsc parkingowych – powiedział starosta Krzysztof Lis. Wymieniliśmy grunt, nawieźliśmy tłuczeń, ponadto przestrzeń zostanie okrawężnikowana. Mam nadzieję, że inwestycja przyczyni się do poprawy sytuacji związanej z parkowaniem pojazdów i czyniący to pacjenci i pracownicy szpitala oraz innych działających na jego terenie podmiotów szybko to zauważą.

Koszt realizowanej przez Powiat Szczecinecki inwestycji to 150 tys. zł. Wykonawcą jest firma POL-DROG Drawsko Pomorskie.

Info: Piotr Rozmus


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: