Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Wchodził na ołtarz w czasie komunijnej mszy świętej

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-24 13:18:14
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Wchodził na ołtarz w czasie komunijnej mszy świętej
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 17.08.2020 r. do 23.08.2020 r. strażnicy podjęli 140 interwencji Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 30 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 94 interwencje. Policji przekazano 3 osoby, 3 osoby zostały przekazana dla zespołów ratownictwa medycznego. 4 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 17 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 2 samochodów.

18.08.2020 około godziny 8:40 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie z zakrwawioną głową leżącym przy galerii. Na miejscu strażnicy zastali tego mężczyznę, miał zakrwawioną głowę. Ślady krwi były widoczne na budynku, przy którym leżał. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy. Po opatrzeniu rany strażnicy przewieźli go do miejsca zamieszkania.

18.08.2020 około godziny 11:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o bezdomnych którzy w jednym z budynków zakłócają porządek publiczny. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali dwóch bezdomnych, którzy upojeni alkoholem spali na starej kołdrze przy wejściu do piwnicy. Dookoła nich były porozrzucane resztki jedzenia oraz puste butelki. Po obudzeniu ich i posprzątaniu tego miejsca zostali usunięci z budynku.

21.08.2020 około godziny 1:35 operator monitoringu wizyjnego zauważył leżącego na schodach młodego mężczyznę. Patrol, który został wysłany na miejsce zastał wskazanego mężczyznę. Był on upojony alkoholem. Na stoliku w pobliżu spał drugi mężczyzna, również upojony alkoholem. Okazało się, że są to nieletni mieszkańcy Lotynia. Obaj twierdzili, że przyjechali na urodziny kolegi. Obaj nieletni zostali przekazani Policji.

22.08.2020 około godziny 3:20 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył mężczyznę spożywającego piwo w strefie aktywnego wypoczynku przy ul: Kopernika. Następnie mężczyzna ten wsiadł na rower i pojechał. Patrol straży miejskiej zatrzymał go do kontroli już na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Wyszyńskiego. Patrol Policji, któremu go przekazano stwierdził u niego 0,86 mg/l alkoholu.

W dniu 22 sierpnia o 4 nad ranem na ulicy Armii Krajowej zaczepił strażników w radiowozie mężczyzna, którego znali z wielu wcześniejszych interwencji. Jest on narkomanem. Mężczyzna bez powodu zaczął ubliżać strażnikom, przeszkadzał im w wykonywaniu czynności służbowych. Gdy strażnik chciał otworzyć drzwi radiowozu to ten blokował je nogą, w dalszym ciągu ubliżając strażnikom i wymachując rękoma. Agresywnego mężczyznę obezwładniono oraz założono mu kajdanki. Zespół Ratownictwa Medycznego, który przybył na miejsce, ze względu na jego stan, postanowił przewieźć go do szpitala. W szpitalu ze względu na jego agresywne zachowanie, obezwładniono go za pomocą pasów. Jak wynika z relacji, mężczyzna był zatruty całą gamą środków odurzających od amfetaminy po barbiturany. Po kilku godzinach, gdy się uspokoił, wypuszczono go.
 
O godzinie 13:30 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał prośbę od dyżurnego Policji o podjęcie interwencji w kościele Mariackim. Z jego relacji wynikało, że w kościele przebywa mężczyzna, który awanturuje się i zakłóca trwające nabożeństwo, oraz że dochodzi tam do rękoczynów. Według relacji dyżurnego Policji mężczyzna miał również wchodzić na ołtarz. Patrol, który przybył na miejsce, zastał tego mężczyznę siedzącego na schodach przed kościołem. Został on wyprowadzony z kościoła przez jednego z uczestników mszy. Z relacji tego uczestnika mszy wynikało, że w trakcie mszy komunijnej mężczyzna biegał po kościele, wchodził na ołtarz, był agresywny w stosunku do księdza, krzyczał i ubliżał. Była to ten sam mężczyzna, wobec którego strażnicy miejscy podejmowano interwencję o godzinie 4, i którego wcześniej zabrano do szpitala. Mężczyzna podczas interwencji był bardzo agresywny nie wykonywał poleceń, ubliżał strażnikom.  Użyto wobec niego siły fizycznej, w trakcie obezwładniania chwytał strażnika za mundur kopał go. Na koniec założono mu kajdanki i umieszczono w radiowozie. O zdarzeniu została również powiadomiona Policja. Na nasze zgłoszenie dyżurny Policji odmówił przyjazdu i zatrzymania mężczyzny twierdząc, że mężczyzna jest im znany, jest chory psychicznie i powinien być umieszczony szpitalu psychiatrycznym. Przez trzy godziny trwała przepychanka pomiędzy dyżurnym, a lekarzem z Salusa oraz szpitalem. Mężczyzna, którego zachowanie zagrażało bezpieczeństwu innym osobom, został przewieziony przez strażników na SOR. W szpitalu nadal był agresywny. Strażnicy usłyszeli od personelu, że gdy został przywieziony wcześniej dopuścił się znieważenia personelu, opluł oraz naruszył nietykalność lekarza, na koniec zdemolował poczekalnię. W obawie o zdrowie lekarzy i personelu strażnicy pomogli obezwładnić go przywiązując go pasami do łóżka. Na razie mężczyzna pozostał w szpitalu.

22.08.2020 r. około godziny 18:35 za CK Zamek zgłoszono spożywanie alkoholu przez grupę nieletnich. Na miejscu patrol wylegitymował 9 nieletnich w wieku 16 lat, którzy spożywali tam piwo i whisky. Wszyscy zostali przekazani rodzicom.

22.08.2020 r. około godziny 20:50 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w parku miejskim przy ul: Ordona. Na miejscu patrol zastał upojonego alkoholem doskonale nam znanego z wielu wcześniejszych interwencji bezdomnego. Był upojony alkoholem do nieprzytomności, był wyziębiony w związku z czym został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: