Propozycje na weekend. Siatkówka, piknik rodzinny oraz disco na plaży

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-21 15:01:00
Propozycje na weekend. Siatkówka, piknik rodzinny oraz disco na plaży
  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

Skoro wiemy już, że egipskie upały w weekend nam nie grożą, warto zaplanować nieco aktywności na świeżym powietrzu, oczywiście nie zapominając o wciąż panującej pandemii oraz przestrzeganiu reżimu sanitarnego. W naszym materiale przedstawimy trzy warte uwagi wydarzenia z regionu, które odbędą się w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.

Jak co tydzień, weekend w Szczecinku i okolicach obfituje w szereg mniejszych i większych imprez. Z uwagi jednak na wciąż panującą pandemię i związane z nią obostrzenia sanitarne wybraliśmy tylko te, które są przeprowadzane na otwartej przestrzeni. Pamiętajmy, że nie zwalnia to nas jednak z przestrzegania sanitarnego reżimu! Na początek coś dla miłośników dyskotek, i to właśnie w plenerze. Wszystko dlatego, że na kolejną imprezę na plaży zapraszają dzierżawcy Mysiej Wyspy. Już dziś o godz. 20:00 startuje Mysia Beach Party. Za konsoletą zasiądzie znany już lokalnej społeczności didżej Moinsle. Nie powinno zabraknąć tanecznych kawałków, więc wspólna zabawa trwać będzie aż do godz. 3:00 nad ranem.

Skoro ukrop nam nie grozi, warto pomyśleć o aktywności nieco innej niż plażowanie, choć nadal z piaskiem w tle, a w zasadzie pod stopami. Miejski Klub Sportowy GRYF zachęca w najbliższą sobotę, 22 sierpnia, do udziału w Otwartych Mistrzostwach Szczecinka chłopców w piłce siatkowej plażowej. Mimo, że zaproszenie skierowane jest głównie do chłopców którzy nie ukończyli 19 lat i zamieszkują Szczecinek bądź jego okolice, w zawodach mogą wziąć udział również dziewczęta, które będą jednak rywalizowały bez podziału na grupy i zagrają razem z chłopcami. Impreza wystartuje punktualnie o godz. 10:00 i odbędzie się na boisku przy Zespole Szkół Społecznych STO na ul. Słowiańskiej. Warto przyjść jednak nieco wcześniej, gdyż o 9:30 nastąpi losowanie turniejowej drabinki. Przewiduje się podział na dwie grupy: chłopców i młodzież. Zainteresowane osoby proszone są o uprzedni kontakt z Krzysztofem Gutowskim pod numerem telefonu 501 745 062. Organizatorzy dla zwycięzców przewidzieli nagrody, dla wszystkich uczestników zaś zapewnią napoje chłodzące. Dzieci zapraszamy pod siatkę, a dorosłych do dopingu swoich pociech!

Jeszcze bardziej rodzinną imprezą będzie z kolei organizowany przez władze Bobolic oraz lokalny Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury charytatywny Piknik Rodzinny dla Kajtusia. Impreza odbędzie się w sobotę przy ul. Szkolnej 1 w Bobolicach. W programie wiele atrakcji, nie tylko dla najmłodszych, poczynając od dmuchanych zamków, przez zabawy z animatorami, a skończywszy na bogatej ofercie gastronomicznej. Podczas pikniku będzie również można oddać krew w mobilnym centrum krwiodawstwa. Zapraszamy również do stoiska Powiatu Koszalińskiego, w którym promowane będą badania kolonoskopii w ramach projektu ,,wiem, badam się, zapobiegam...”. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają do udziału we wspólnej zabawie, której celem będzie zbiórka środków finansowych na rzecz ratowania życia małego Kajtka. Wszelkie datki zebrane tego dnia zostaną przekazane na leczenie dzielnego bohatera sobotniego święta. Do zobaczenia w Bobolicach!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: