Pogoda na weekend. Upał zelżeje, choć nadal będzie bardzo ciepło

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-21 13:35:45
Pogoda na weekend. Upał zelżeje, choć nadal będzie bardzo ciepło
  • Foto: TV Gawex

Panujące w ostatnich dniach nad Trzesieckiem egipskie upały w połączeniu z brakiem opadów działają niekorzystnie na całe środowisko. Są one nie tylko niebezpieczne dla zdrowia, szczególnie w przypadku osób starszych, ale również znacząco wpływają na dyskomfort osób, które w tym okresie nie miały szczęścia przebywać na urlopie. Wszystko jednak wskazuje na to, iż właśnie żegnamy ukrop, a pierwszym dniem ze spadkiem temperatury ma być sobota, kiedy to spadnie ona do wartości ok. 25°C. Niestety, wraz z obniżeniem słupka rtęci nad Szczecinek zawitają chmury, na dodatek momentami opadowe. Możliwe burze.

Jak się okazuje, w kolejnych dniach pogoda nie powinna ulec znaczącej zmianie, za wyjątkiem wystąpienia jednego dnia nieco chłodniejszego od reszty (poniedziałek) oraz jednego odrobinę cieplejszego (środa).

O tym, że upalne lato ma się prawdopodobnie już ku końcowi najszybciej zaś będziemy mogli przekonać się nocną porą – w tygodniu temperatura po zmierzchu może spaść nawet do 10°C!

Czy to więc koniec upalnej pogody? Wiele rzeczy na to wskazuje. Warto więc dobrze zaplanować zbliżający się weekend, tak by jak najefektywniej wykorzystać nadal jednak przecież dość wysokie temperatury.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (21.08) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: