Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Pożar na ul. Bagiennej

  • Adrian Wolanin
  • 2020-08-17 13:08:31
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Pożar na ul. Bagiennej
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 10.08.2020 r. do 16.08.2020 r. strażnicy podjęli 129 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 37 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 60 interwencji. Policji przekazano 3 osoby, 1 osoba została przekazana dla zespołu ratownictwa medycznego. 3 zwierzęta zostały przekazane do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy Zastosowali blokady na koła 2 samochodów oraz udzielili pomocy w uruchomieniu 1 samochodu.

11.08.2020 około godziny 20:45 informacja o przewracającym się mężczyźnie. Na miejscu patrol zastał mężczyznę siedzącego na ziemi. Miał on obrażenia na twarzy, rozcięte czoło i policzek. Świadek twierdził, że ten idąc przewrócił się, uderzając głową o chodnik. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do szpitala.

12.08.2020 około godziny 8:40 dyżurny otrzymał zgłoszenie o awanturze wywołanej przez pacjenta w przychodni lekarskiej na ul: Kilińskiego. Po przyjeździe na miejsce patrol został poinformowany przez pielęgniarkę, że pacjent poprzez głośne krzyki i zaczepianie ludzi zakłócał tam spokój i porządek. Odmawiał opuszczenia przychodni. W związku z tym, że odmawiał wykonywania poleceń oraz odmówił podania swoich danych to został przekazany patrolowi Policji.

12.08.2020 około godziny 15:10 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Pilską zauważył rowerzystę, którego wygląd wskazywał na stan nietrzeźwości. Rowerzysta został zatrzymany do kontroli. Po przyjeździe na miejsce patrol Policji użył wobec niego alkotestu, który wskazał 0,45 mg/l alkoholu. Rowerzysta został przekazany Policji.

13.08.2020 r. około godziny 13:00 dyżurny Straży Miejskiej w Szczecinku otrzymał wezwanie na interwencję na ul: Bartoszewskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że znajduje się tam mężczyzna, który zakłóca spokój i porządek publiczny, rzuca w przechodniów puszkami, a także przykłada sobie do szyi nóż i mówi, że chce odebrać sobie życie. Po przybyciu na miejsce patrol zastał tam mężczyznę znanego z wcześniejszych interwencji. Mężczyzna ten siedział na ławce, a obok niego stała puszka z resztką piwa oraz leżał na ławce nóż. Z uwagi na jego zachowanie, mężczyznę obezwładniono zakładając mu kajdanki. Następnie został przekazany Policji.

16.08.2020 około godziny 18:50 patrol straży miejskiej patrolując ulicę lipową zauważył duże zadymienie od strony ul: Bagiennej. Poprzez dyżurnego patrol wezwał na miejsce Straż Pożarną. Na miejscu paliła się altanka. Strażnicy zabezpieczyli to miejsce do czasu ugaszenia pożaru.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: