Kolejna odsłona akcji charytatywnej - Pełna miska dla schroniska

  • Redakcja TV Gawex
  • 2020-08-16 21:47:23
Kolejna odsłona akcji charytatywnej  - Pełna miska dla schroniska
  • Foto: zdjęcie organizatora

Upalny weekend dla podopiecznych szczecineckiego schroniska okazał się wyjątkowo szczęśliwy. Wolontariusze z Ekipy Szymona Szczecinek pojawili się na terenie obiektu wraz obiecanymi przysmakami po czym wyruszyli na spacer z kilkunastoma czworonogami.

Akcja Ekipy Szymona Szczecinek  - Pełna miska dla schroniska trwa. Przypomnijmy, niecały miesiąc temu wolontariusze przywieźli do szczecineckiego schroniska ponad 150 kg żywności dla psów i kotów  i zapowiedzieli dalsze zbiórki dla schroniska. Mieszkańcy Szczecinka  bardzo chętnie włączyli się w zbieranie karmy i akcesoriów dla zwierząt i systematycznie przynoszą je do czterech  wybranych uprzednio sklepów  - zlokalizowanych w różnych miejscach miasta, skąd raz w miesiącu  wolontariusze odbierają produkty  i przewożoną na teren schroniska.

Tym  razem na ręce kierownik Anety Błaszczyk trafiły różne rodzaje karmy suchej i mokrej -  w tym karma dla psów juniorów i seniorów, obroże, liczne preparaty pielęgnacyjne, obroże przeciw kleszczowe, a także smakowite przekąski. Mieszkańcy i wolontariusze przekazali łącznie, aż 8 dużych toreb różnych produktów. Do wszystkich, którzy włączyli się w tą akcję wolontariusze  kierują serdecznie podziękowania!!

W ten upalny weekend pieski miały okazję pospacerować po zielonym i zacienionym terenie okalającym schronisko. Jest do dla nich ogromna przyjemność  - ponieważ ograniczona liczba pracowników schroniska, nie pozwala na to aby regularnie wyprowadzać ponad 90 podopiecznych.

Ponieważ zwierzętom  podobnie jak nam doskwierają sierpniowe upały  - cześć z nich dzięki wolontariuszom mogła skorzystać z chłodnej kąpieli. Ogromną radość sprawił im  nowy - duży basen dla psów ufundowany przez sklep Minii ZOO!

Przypominamy zbiórka  - Pełna miska dla schroniska trwa.  Kolejne porcje przysmaków można przynosić do sklepów: Timon przy ulicy Wyszyńskiego 64 i Kołobrzeskiej oraz Mini-zoo przy Warcisława IV 54, a w Bornem mini-zoo przy alei Niepodległości 12/6.

Już wkrótce kolejny spacery z psami, który odbędzie się 19 sierpnia o godz 11:00 - zachęcamy do wszystkich chętnych do włączania się do akcji  wyprowadzania piesków każda para rąk się liczy, bo chętnych do węszenia po okolicznych zaroślach jest bardzo wielu.

 

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: