Wyniki matury. I LO z największym poziomem zdawalności

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-12 14:35:23
Wyniki matury. I LO z największym poziomem zdawalności
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (11.08) absolwenci szkół średnich poznali wyniki egzaminów maturalnych. Jak się okazuje, najlepszy wynik w naszym powiecie zdobyli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. W tej szkole ilość uczniów, którzy zdali maturę jest znacząco większa niż w województwie.

Wczoraj (11.08) poznaliśmy wyniki egzaminów maturalnych w całym kraju. W naszym powiecie znakomity wynik osiągnęła popularna Elka, w której egzamin maturalny zdało ponad 92% uczniów. Warto podkreślić, że wynik zdobyty przez ogólniak jest znacząco ponad wynikiem województwa, bowiem maturę na tym terenie zdało 71% uczniów. W tym roku maturzyści podchodząc do egzaminu maturalnego mieli ułatwione zadanie, bowiem nie musieli zdawać dwóch egzaminów ustnych z języka.

 

Jak wiadomo sukces ma wielu ojców, tym razem rzeczywiście tak jest. Wysokie wyniki maturalne to skutek ciężkiej pracy jednakowo nauczycieli, jak i uczniów. Liceum Księżnej Elżbiety od lat może poszczycić się wysokimi wynikami maturalnymi. Jednak częste sukcesy powodują również wiele oczekiwania względem następnych maturzystów. Jak podkreślił w rozmowie z nami dr Arkadiusz Szczepaniak, za satysfakcjonujący uważa każdy wynik szkoły powyżej 90%.

 

Na gratulację zasługuje zarówno grono pedagogiczne szkoły, jak i sami uczniowie, którzy pomimo ograniczonych możliwości, ciężko pracowali na wynik szkoły. Na słowa uznania zasługują oczywiście wszyscy tegoroczni maturzyści, którzy zdali egzamin dojrzałości.

 

Więcej informacji już dziś (12.08) w TV Gawex.

 

Komentarze (1)

Witek 2020-08-13 10:31

A która szkoła najgorzej???

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: