Festiwal Kolorów Holi / Koniec Rewitalizacji w Bornem Sulinowie

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-11 13:53:54
Festiwal Kolorów Holi / Koniec Rewitalizacji w Bornem Sulinowie
  • Foto: Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie

Rewitalizacja dobiegła końca! „AKADEMIA RUCHU, CZYLI JAK WYCIĄGNĄĆ MIESZKAŃCÓW Z DOMU W MIEJSCE INTEGRACJI, SPOTKAŃ I AKTYWNEGO WYPOCZYNKU W OTOCZENIU MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ” No właśnie, jak? Stowarzyszenie „Stacja Kultura” wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Bornem Sulinowie przez minione miesiące pracowały nad odświeżeniem terenu znajdującego się przy budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie – „loży prasowej”

W piątek (7.08) mieszkańcy Bornego Sulinowa mieli przyjemność na własne oczy zobaczyć efekt finałowy tej pracy. W ramach ukończenia zaplanowanych działań animacyjnych dzieci z całej gminy wraz z rodzicami fantastycznie bawili się podczas Festiwalu Kolorów Holi. Całą imprezę poprowadziła Pani Monika Firaza-Mrozicka wraz z grupą „Animacja-Rekreacja”. Wszystkim uczestnikom wydarzenia zapewnili niepowtarzalną zabawę - konkurencje sportowe, dużo ruchu, tańca, malowanie twarzy, pyszną watę cukrową i atrakcyjne nagrody w licznych konkursach. Rodzice stanęli na wysokości zadania i również zadbali o uśmiech wszystkich obecnych dzieci i uczestników wydarzenia piekąc pyszne ciasta. Serdecznie dziękujemy za to Pani Róży Szewczyk, Pani Irenie Fiurst-Stecenko oraz Pani Emilii Podolańczyk.
 
Punktem kulminacyjnym programu był oczywiście proszek Holi! Na zabawę z nim dzieci czekały najdłużej i jak się okazało – było naprawdę warto! Swojego debiutu doczekały się również specjalnie na tą okazję zamontowane gry podwórkowe z materiału termoplastycznego – gra w klasy, pajęczyna, półkole i zaplątane ścieżki. Podczas gdy dzieciaki zajęte były wakacyjnym szaleństwem, rodzice mieli okazję wypróbować nowe meble ogrodowe zakupione w ramach projektu i wygodnie zażywać dużej słonecznej dawki. Takiej imprezy dawno u nas nie było. Skorzystało z niej mnóstwo osób! Mamy nadzieję, że przygotowany do aktywnego spędzania czasu teren przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bornem Sulinowie będzie nam służył jeszcze przez wiele przyszłych wakacyjnych dni oraz, że stanie się on miejscem sprzyjającym budowaniu tożsamości lokalnej.
 
Projekt „Rewitalizacja szansą na aktywną integrację” jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.  
 
info: Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie

  • Foto: Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: