WOPR edukuje plażowiczów, jak bezpiecznie spędzać czas na plaży

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-08 14:41:00
WOPR edukuje plażowiczów, jak bezpiecznie spędzać czas na plaży
  • Foto: TV Gawex

Każdego roku w Polsce w wyniku utonięć śmierć ponosi około 500 osób, statystyki wskazują że w 22 % przypadków ofiara wypadku bezpośrednio przed wejściem do wody korzystała z używek psychoaktywnych, głównie alkoholu. W celu dotarcia do świadomości i zmiany zachowań nad wodą Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego i WOPR Województwa Zachodniopomorskiego realizują kampanię edukacyjną na zachodniopomorskich plażach, w ramach dwóch projektów: Twoje serce nie bije dla używek oraz Woda to żywioł silniejszy od wirusa. Dziś kolej przyszła na Plaże Miejską w Szczecinku.

Od godziny 11:00 na Plaży Miejskiej w Szczecinku spotkać można ratowników, którzy przygotowali dla nas moc atrakcji, takich jak"

Trening umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy:
Pierwsza pomoc z AED - nauka resuscytacji krążeniowo - oddechowej z użyciem, niezbędnego do ratowania ludzkiego życia, sprzętu AED;
Pierwsza pomoc dla najmłodszych - nauka pierwszej pomocy na fantomie dziecka i niemowlęcia;
Pierwsza pomoc dla Pupila - nauka pierwszej pomocy na fantomie psa oraz przeszkolenie najmłodszych jak wezwać pomoc;

Edukacja na temat uzależnień - tablice informacyjne na temat uzależnień, porady oraz kreatywny konkurs jak zmienić światopogląd i podjąć wyzwanie zmiany złych nawyków na lepsze;

Pokazy ratownictwa wodnego z użyciem sprzętu podręcznego, łodzi motorowych- skutera, łodzi IRB, a także pokazy z użyciem DRONA ratującego poszkodowanych.

Dla aktywnych plażowiczów organizatorzy przewidują również konkursy z nagrodami!

 

Więcej informacji wkrótce w TV Gawex

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: