Główny Zawór Jazzu w Czaplinku

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-08 09:53:32
Główny Zawór Jazzu w Czaplinku
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (07.08) na rynku w Czaplinku miał miejsce koncert poznańskiego zespołu Główny Zawór Jazzu. Zaskakujące brzmienie, aktualne hity reinterpretowane i stworzone w rytmach lat 30-tych. To tylko część atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Czaplinka i okolic.

Przed pojawieniem się muzyków. Na przybyłych gości czekał happening przygotowany przez młodzież, która współpracuje z tamtejszym ośrodkiem kultury. Występ okazał się dobrym preludium do tego co czekało nas w trakcie koncertu.

 

Główny Zawór Jazzu to energiczny projekt łączący pozornie niedostępne wariacje nurtów jazzowych z wszechobecną muzyką pop. Znane z rozgłośni radiowych polskie przeboje przedstawione zostały w swingowych aranżacjach, zabierając zebranych słuchaczy w podróż po klubach lat 30-tych, 40-tych i 50-tych.

 

Dziewięcioosobowy skład z Poznania udowodnił wczoraj (0708), że potrafi łamać bariery międzygatunkowe w utworach takich gwiazd jak Monika Brodka, Margaret czy Perfect i wielu, wielu innych. Odbiorcom zaserwowana została nietuzinkowa mieszanka płynąca pełnią brzmienia wprost przez Główny Zawór Jazzu.

 

Relacja z tego wydarzenia już wkrótce na naszej antenie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: