Ratusz ponownie pochyli się nad inwestycją na ulicy Pilskiej. Opór społeczny przyniósł efekty

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-08 08:23:14
Ratusz ponownie pochyli się nad inwestycją na ulicy Pilskiej. Opór społeczny przyniósł efekty
  • Foto: TV Gawex

Już wczoraj (07.08) informowaliśmy Państwa o skierowaniu przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze do ponownego rozpatrzenia decyzji o Uwarunkowaniach Środowiskowych dla kontrowersyjnej inwestycji na ulicy Pilskiej.

Przypomnijmy, że decyzja ta została podjęta przez pracownika szczecineckiego ratusza z upoważnienia Burmistrza Miasta Szczecinek – nie oznacza to, że włodarz miasta podął tę decyzję. Podczas wielu konferencji prasowych poświęconych tym sprawom Burmistrz przekonywał, że jego zdaniem w tej sprawie, żadne prawo nie zostało złamane. Sam jednak rozważał konsekwencje dla osób, które podjęły decyzję o braku potrzeby przeprowadzenia raportu oddziaływania na środowisko tego typu inwestycji.

 

Przypomnijmy, że warszawska firma chce na terenie po dawnym Elmilku utworzyć punkt do zbierania różnego rodzaju odpadów. W bardzo długim wykazie środków, które mogłyby być składowane w naszym mieście, jest kilkaset różnego rodzaju odpadów uznanych za niebezpieczne.

 

Protest społeczny w tej sprawie pojawił się praktycznie od razu po przekazaniu informacji o decyzji ratusza przez Burmistrza Daniela Raka. W obronie naszego pięknego miasta stanęło wiele osób wśród, których prężnie działała Ekipa Szymona. Ponad 2500 tys. podpisów udało się zebrać wolontariuszom w żółtych koszulkach.  

 

Tak duży opór społeczny sprawił, że szczecinecki ratusz postanowił złożyć wniosek o uchylenie swojej decyzji do SKO. W sprawie tej do urzędu wypłynęło kilka petycji, niestety, jak poinformował w jednym ze Szczecineckich Programów Samorządowych Burmistrz Daniel Rak, część z nich nie mogła zostać uwzględnia ze względu na braki formalne. Pozostałe szczecinecki ratusz dołączył do wniosku skierowanego do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, aby w ten sposób wzmocnić odwołanie od decyzji swoich urzędników.

 

Opór społeczny mieszkańców na ten moment pozwolił, aby urzędnicy ratusza ponownie pochylili się nad tą kontrowersją inwestycją. Jednak nadal nie możemy być pewni decyzji pracowników urzędu. Musimy czekać na decyzję, która bez wątpienia może zaważyć o naszym życiu.

Komentarze (1)

Nick 2020-08-08 14:51

W Szczecinku powinna nastąpić wymiana ludzi we wszystkich spółkach miasta łącznie z zgm a " włapko" powinien stanąć na placu pod ratuszem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: