Niesamowicie zdolny mieszkaniec Szczecinka potrzebuje naszej pomocy

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-07 14:53:51
Niesamowicie zdolny mieszkaniec Szczecinka potrzebuje naszej pomocy
  • Foto: https://zrzutka.pl/niepowtarzalna-szansa-nauki-na-wymarzonej-uczelni-dla-utalentowanego-jedrzeja

Jędrzej Gliszczyński uczeń Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinku to niezwykle zdolny młody mieszkaniec naszego miasta, którego osiągnięcia naukowe przekraczają nasze najśmielsze oczekiwania.

Ten uzdolniony nastolatek zbiera pieniądze, aby móc rozpocząć edukację zagranicą. Aplikował do 5 szkół (w USA, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii) i do wszystkich się dostał! Wybrał szkołę w Szwajcarii. Jednak studiowanie w innym kraju wiąże się z poważnymi kosztami. Chłopiec uzbierał już sporą sumę, dzięki stypendium, które otrzymał na uczelni. Do pełni szczęścia brakuje mu jednak 20 tys. franków szwajcarskich(ponad 80 tys. złotych).

 

Mimo młodego wieku, Jędrzej ma na koncie imponującą ilość wygranych konkursów w bardzo różnych dziedzinach - od literatury po nauki ścisłe. Już jako 9-latek zaimponował wiedzą w ogólnopolskim konkursie biblijnym, gdzie mierząc się z licealistami, studentami i dorosłymi był 7 w Polsce! Może być dumny, posiadając ponad 50 dyplomów z imprez ogólnopolskich i międzynarodowych, choć chwalić się nie lubi - jest to bardzo sympatyczny i skromny chłopak.

 

Pisze wiersze i prozę. Ma spore osiągnięcia na tym polu. Recytuje. Fascynują go nauki przyrodnicze i świat programowania. Uwielbia film i literaturę science-fiction. Pytany o to, które osiągnięcie jest dla niego najważniejsze wymienia zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych i ogólnopolski finał konkursu biblijnego, gdzie jako 10-latek zostawił w tyle gimnazjalistów i zdobył 1 miejsce.

 

Jędrzej lubi pomagać innym. Jest wolontariuszem w świetlicy środowiskowej. W 2017 roku, jako najmłodszy w historii, otrzymał wyróżnienie Burmistrza Miasta Szczecinek w konkursie Wolontariusz Roku.

 

Od 2108 jest również stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Uprawia sport. Od 4 lat trenuję szermierkę. Wcześniej, przez 6 lat uprawiał żeglarstwo. Jest skautem w Federacji Skautingu Europejskiego (Skauci Europy). Ważną częścią życia chłopca jest teatr. Uczestniczy on w wielu konkursach recytatorskich. Był dublerem głównego bohatera dziecięcego w filmie Patryka Vegi „Kobiety mafii 2”.

 

W ubiegłym roku rozpoczął udział w dużym projekcie IT – Liga Niezwykłych Umysłów. Zakończył kurs Pythona, uczy się obecnie C++, SQL i Java. Jak wszyscy nasi podopieczni Jędrzej jest bardzo utalentowany, lecz nawet w tym gronie jest wyjątkowy. Mówi, że jego największą zmorą jest to, że ciągle jest do czegoś za mały czy za młody, a wynika to z tego, że większość międzynarodowych programów pomocy zdolnym dotyczy licealistów.

Jędrzej jest podopiecznym Fundacji Omnibus od 3 lat. To nieprzeciętnie i wszechstronnie uzdolniony, a do tego pracowity młody człowiek, który właśnie staje przed szansą na zrealizowanie swojego marzenia o nauce zagranicą. Fundacja wspiera Jędrzeja na ile jest w stanie, ale kwota, której potrzebuje nastolatek, aby zacząć naukę jest dla niej nie do udźwignięcia. 

 

Sam Jędrzej postanowił skierować parę słów do wszystkich mieszkańców regionu:

mam niepowtarzalną szansę rozpoczęcia nauki w międzynarodowym środowisku, w bardzo dobrej szkole, która daje mi możliwość równoczesnego zdobycia trzech dyplomów: szwajcarskiego, brytyjskiego i amerykańskiego. Otwiera mi to drzwi do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Stoję przed szansą, która się nie powtórzy. Całkowicie zindywidualizowany tok nauki – wszystkie zajęcia 1/1 – tylko profesor i ja, a do tego opieka osobistego tutora.

Od tego wszystkiego dzielą mnie tylko pieniądze - kwota nie do osiągnięcia dla mojej rodziny.

Jestem pewien, że jak tylko uda mi się rozpocząć tam naukę, rozwinę się w sposób i w tempie, o jakim do tej pory mogłem tylko pomarzyć. Dam z siebie wszystko, by wykorzystać tę szansę.

Mogę obiecać, że jeśli uwierzycie Państwo we mnie, nie zawiodę Was. Nie boję się pracy i wysiłku, które, jak mówił Albert Einstein najlepiej kształtują osobowość. I idąc za jego słowami wszystko, czego się nauczę ma służyć innym, bo tylko tak przeżyte życie ma sens.

 

Oto link do zbiórki. Pomóżmy wspólnie Jędrkowi rozpocząć naukę w wymarzonej szkole:https://zrzutka.pl/niepowtarzalna-szansa-nauki-na-wymarzonej-uczelni-dla-utalentowanego-jedrzeja

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: