Brak odpowiedzialności nad wodą to co roku poważny problem w kraju

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-05 14:36:22
Brak odpowiedzialności nad wodą to co roku poważny problem w kraju
  • Foto: TV Gawex

Lato co roku jest okresem, w którym media nieustannie informują o osobach, które giną wykazując się skrajną nieodpowiedzialnością podczas wypoczynku nad wodą. Niestety w tym roku wiele osób straciło w ten sposób życie.

Liczby przedstawiające ile osób straciło tego lata życie w wodzie są zatrważające. Tylko w pierwszy weekend sierpnia życie z powodu utonięcia straciło 12 osób. Z kolei przez 31 dni lipca takich osób było już 86. Powodów takich tragedii jest wiele, jednak jak przekonuje Światowa Organizacja Zdrowia utonięcia są trzecią, najczęstszą formą zamierzonej utraty życia. W 2019 roku w Polsce utonęło 456 osób z czego 98 przed śmiercią spożywało alkohol. To obrazuje, jak dużym problemem jest nieodpowiedzialność naszych rodaków nad wodą.

 

Kolejnym częstym powodem tragedii nad wodą jest korzystanie z miejsc do tego nieprzeznaczonych. Choć zrozumiała jest chęć spędzenia czasu bez nadmiernego tłumu ludzi, to niestety trzeba liczyć się z tym, że w sytuacji zagrożenia życia, pod przysłowiową ręką nie będzie wykwalifikowanej osoby, która mogłaby uratować nam życie.

 

Warto więc nieustannie ponawiać prośbę o odpowiedzialne spędzanie czasu nad wodą oraz wybieranie miejsc do tego przeznaczonych. Jedna zła decyzja może zaważyć o całym naszym dalszym życiu.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: