Raport z działań Straży Miejskiej. Kot pogryzł dziecko

  • Jakub Diakun
  • 2020-08-03 10:49:17
Raport z działań Straży Miejskiej. Kot pogryzł dziecko
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 27.07.2020 r. do 2.08.2020 r. strażnicy podjęli 104 interwencje Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 20 zdarzeń. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 82 interwencje. 1 osoba została doprowadzona do miejsca zamieszkania. 10 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy udzielili pomocy w uruchomieniu 3 samochodów

27.07.2020 około godziny 20:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o pogryzieniu dziecka przez kota. Kot został złapany przez dziadka pogryzionego dziecka a następnie strażnicy przewieźli go na obserwację do lecznicy weterynaryjnej. Stąd apel, aby uważać na dzieci, żeby nie bawiły się z nieznanymi nam zwierzętami.
 
1.08.2020 strażnicy zabezpieczali uroczystości rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

2.08.2020 zabezpieczali piknik charytatywny w okolicy muszli koncertowej.
 
Zauważamy, iż kierowcy nie wiedzą kto ma pierwszeństwo na drodze. Szczególnie chodzi tu o skrzyżowanie ulicy Polnej i Krakowskiej, na wysokości sklepu Biedronka. Jadący ul: Polną, jadą ulicą z pierwszeństwem przejazdu i to oni mają pierwszeństwo. Kolejnymi uczestnikami ruchu, którzy mogą wjechać na skrzyżowanie są jadący od strony ul: Krakowskiej. Na końcu mogą wjechać na skrzyżowanie wyjeżdżający z parkingu przy sklepie Biedronka. Każdy wyjeżdżający z tego parkingu jest włączającym się do ruchu i ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa jadącym zarówno ul: Polną jak i jadącym od strony ul: Krakowskiej. Tym czasem, często zauważamy jak wyjeżdżający z parkingu wymuszają pierwszeństwo, a jadący od strony ul: Krakowskiej bezmyślnie stoją na skrzyżowaniu i tamują ruch, bezpodstawnie chcąc ustąpić pierwszeństwa dla wyjeżdżających z parkingu.

Uwaga również do rowerzystów. Tu ich bezmyślność i brak znajomości przepisów dosłownie poraża. Trzeba sobie uzmysłowić, że rower porucza się znacznie szybciej niż pieszy, natomiast rowerzysta nie jest w żaden sposób chroniony i w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Należy pamiętać, że tam, gdzie są ścieżki rowerowe to należy się poruszać rowerem po ścieżce rowerowej. Na ulicy Kościuszki nie jezdnią, nie chodnikiem wzdłuż jezdni, a tylko ścieżką rowerową. Z tego obowiązku nie są zwolnieni rowerzyści poruszający się rowerami tzw. kolarzówkami i twierdzący, że uprawiają kolarstwo. Nikt ich nie zwolnił od obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Nie po każdym przejściu dla pieszych można przejechać rowerem. Przejścia, gdzie można przejechać rowerem są oznakowane znakami drogowymi i należy się ich nauczyć i przestrzegać. Nawet gdy można przez przejście dla pieszych przejechać rowerem to należy upewnić się, czy możemy zrobić to bezpiecznie. Często rowerzyści w pełnej prędkości wjeżdżają na przejścia powodując ogromne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim dla nich. W Szczecinku są wąskie uliczki, często z ograniczoną widocznością i kierujący samochodem nie zawsze będzie miał szansę na zahamowanie samochodu. Dla naszego bezpieczeństwa myślmy o tym.
 
info: Straż Miejska 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: