Zakończyły się wakacyjne zajęcia historyczne

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-31 16:44:30
Zakończyły się wakacyjne zajęcia historyczne
  • Foto: https://www.facebook.com/Muzeum-Regionalne-w-Szczecinku-168416276504394/

Poluzowanie sanitarnych obostrzeń umożliwiło Muzeum Regionalnemu w Szczecinku przeprowadzenie tradycyjnych, letnich zajęć historycznych. Wbrew temu co można by sądzić, dzieje regionu okazały się być dla najmłodszych uczestników wydarzenia bardzo interesujące.

Za nami koniec lipcowych zajęć historycznych z Muzeum Regionalnym w Szczecinku. W trakcie spotkań ich uczestnicy nie tylko poznali historię najciekawszych zabytków, zarówno w mieście jak i w najbliższej okolicy, ale również mieli okazję do wspólnej integracji. 

Wraz z naszą kamerą mieliśmy wczoraj (31.07) okazję uczestniczyć w finale zajęć, który miał miejsce na ukochanej plaży wielu szczecinecczan, czyli Mysiej Wyspie. Wcześniej najmłodsi amatorzy dawnych dziejów odwiedzili m.in. Zamek Książąt Pomorskich oraz szczecinecki bunkier.

Jak się okazuje, jeśli idzie o zainteresowanie historią wśród najmłodszych to nie jest tak źle jak by się mogło wydawać. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni pomysł na urozmaicone lekcje, za co odpowiedzialny był Mateusz Zacharewicz, na co dzień pracownik placówki z ul. Szkolnej.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (31.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: