Nowa śmieciarka i więcej pojemników

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-30 14:20:25
Nowa śmieciarka i więcej pojemników
  • Foto: TV Gawex

W szczecineckim ratuszu wciąż dużo myśli się nad usprawnieniem procesu oczyszczania miasta z odpadów. Służyć temu zagadnieniu mają przede wszystkim dwie najnowsze inwestycje Urzędu Miasta, których łączny koszt oscylował będzie wokół niebagatelnej kwoty 2 mln zł. Na oba cele odpowiednio wcześniej rozpisano oczywiście przetargi, które właśnie zostały rozstrzygnięte.

Przedmiotem pierwszego przetargu była śmieciarka, która już niedługo zasili flotę aut Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Kosztujący 1 050 000 zł pojazd mimo, że wyposażony będzie w żuraw obsługujący podziemne pojemniki na odpady, będzie również w stanie obsługiwać tradycyjne kontenery na śmieci. Jest również, jak przystało na auto stworzone by dbać o czystość, bardzo ekologiczny gdyż spełnia normę emisji spalin Euro 6.

W drugim przetargu wyłoniony został wykonawca dodatkowych, doskonale już szczecinecczanom, podziemnych miejsc do składowania odpadów. Miasto zamówiło nie tylko pojemniki na odpady biodegradowalne, które staną w miejscach gdzie obecnie znajdują się ich mobilne odpowiedniki koloru brązowego, ale również zleciło wykonanie kolejnego gniazda z kontenerami. Pojawi się ono na terenie niedawno oddanego do użytku budynku mieszkalnego usytuowanego przy ul. Karlińskiej, tuż obok siedziby Straży Miejskiej.

Mimo, że omawiane inwestycje pochłoną niemałe środki, ratusz ze swojej kasy będzie musiał na nie wyłożyć zaledwie ułamek tej sumy, a konkretnie 15%. Wszystko dzięki środkom zewnętrznym pochodzącym ze Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (30.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: