Lato w szczecineckim schronisku

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-30 11:40:55
Lato w szczecineckim schronisku
  • Foto: TV Gawex

Wakacje to zwykle tradycyjny, niestety, okres wzmożonej pracy w schroniskach dla zwierząt. Powodem takiego stanu rzeczy są nieodpowiedzialni właściciele czworonogów, którzy udając się na wypoczynek pozbywają się swoich podopiecznych. Czy w tym roku jest podobnie sprawdziliśmy w naszym rodzimym obiekcie przy ul. Rybackiej.

Aktualnie w Schronisku dla zwierząt w Szczecinku przebywa 95 psów. Jest to mniej więcej stała liczba podopiecznych placówki i jak podkreśliła w rozmowie z nami kierownik Aneta Błaszczyk, w tym roku nie notuje się tradycyjnych dla wakacji porzuceń czworonogów. Jak dodaje, praktycznie wszystkie przywiezione do schroniska psy zostały szybko odebrane przez właścicieli. Z racji tego, że koty w obiekcie żyją w tzw. domach wolnożyjących, mruczki nie są poddawane statystyce.

Stabilna jak na tę porę roku liczba podopiecznych sprawia, że załoga placówki może z jeszcze większym zaangażowaniem pomagać czworonogom w tym niełatwym ze względu na lato okresie. Na szczęście dla zwierzaków, dodatkowo pozytywne jest to, że tegoroczne wakacje nie są zbyt uciążliwe temperaturowo.

Mamy również dobrą wiadomość dla wszystkich wolontariuszy, którzy w okresie po wybuchu pandemii nie mogli spędzać czasu ze zwierzakami. Od teraz można przyjść do placówki i schroniskowego psiaka zabrać na spacer. Nie musimy chyba dodawać, że to świetny pomysł na spędzenie poranka dla tych, którzy mają wakacje bądź też popołudnia dla tych, którzy muszą chodzić do pracy.

A materiał ze schroniska kończymy tradycyjną zachętą do adopcji podopiecznych szczecineckiej placówki. Wszak już św. Augustyn mawiał: „Kup sobie psa. To jedyny sposób, abyś mógł nabyć miłość za pieniądze.”

Więcej na ten temat w dzisiejszym (30.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: