Miejski Klub Pływacki z kolejnymi medalami

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-29 15:06:49
Miejski Klub Pływacki z kolejnymi medalami
  • Foto: Miejski Klub Pływacki Szczecinek

Kolejne wyjazdowe zawody dla ekipy Miejskiego Klubu Pływackiego okazały się bardzo owocne nie tylko w osobiste rekordy, ale również w kolejne medale, przywiezione odpowiednio z Dąbek, Leszna oraz Białogardu.

Wszystko zaczęło się jeszcze w nadmorskim kurorcie, gdzie w 7. Biegu Uzdrowiskowym Hanna Foltyniewicz nie dała szans rywalkom w biegu młodzieżowym rocznika 2004-2006 na dystansie 1500 m. Z kolei w biegu głównym na dystansie 10 km Tomasz Drążkowski był drugi w kategorii do lat 20 lat.

Równolegle, inni zawodnicy klubu brali udział w mitingu lekkoatletycznym w Lesznie. Największy sukces w wielkopolskiej imprezie osiągnęła, do czego już nas zresztą zdążyła przyzwyczaić, Karolina Cerk, która w biegu na 200 m uzyskała drugi rezultat, jednocześnie wynikiem 26,32 s o 0,23 s poprawiając swój życiowy wynik. Najlepszy rezultat w karierze, i to poprawiony aż o pół sekundy, zanotowała również Aleksandra Baranek, która od niedzieli może pochwalić się życiówką na poziomie 28,79 s.. O progresie może mówić również Cezary Wydmuch, który w Lesznie, podobnie jak pozostali reprezentanci MKP, wystartował na dystansie 200 m. Jego wynik 23,44 s. to również osobisty rekord. Warto odnotować, że w zawodach wziął udział też Konrad Szczepański, który 200 m przebiegł w 25,46 s.

Jakby tego było mało, jeszcze wczoraj silna reprezentacja Miejskiego Klubu Pływackiego pojawiła się w Białogardzie, gdzie na stadionie miejscowego klubu Iskra Karolina Cerk zdobyła drugi medal na przestrzeni dwóch dni. Tym razem był to brązowy krążek, osiągnięty w biegu na swoim koronnym dystansie 100 m.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (29.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: