Ratusz rozpoczyna operację "Dworzec"

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-28 15:11:30
Ratusz rozpoczyna operację "Dworzec"
  • Foto: TV Gawex

Urząd Miasta w Szczecinku konsekwentnie dąży do nieodpłatnego przejęcia na własność kolejowego dworca. Po wczorajszej zgodzie radnych, ratuszowi pozostaje zakończyć problem własności obiektu, a po uporaniu się z nim rozpocząć stopniową, jak zapowiada, rewitalizację budynku. I właśnie temu zagadnieniu poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa, która miała miejsce przed szczecinecką stacją.

Kolejowy dworzec wraz z problemem do kogo powinien należeć to bez wątpienia jedna z najbardziej medialnych spraw ostatnich tygodni w naszym mieście. Po wczorajszej zgodzie radnych na nieodpłatne przejęcie obiektu przez ratusz, oczywistym było, że włodarze Szczecinka o sprawie poinformują społeczeństwo oraz media, co miało miejsce dziś rano na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Mimo, że zgodnie z deklaracjami rządzących miastem katalog pomysłów na zagospodarowanie dworca jest ogromny, nie ma sensu w tym momencie jeszcze mówić o szczegółach. Co konkretnie zostanie poddane rewitalizacji, w której kolejności i wreszcie do czego będzie służyło, poznamy dopiero po opublikowaniu nowej unijnej perspektywy finansowej, gdyż to środki zewnętrzne mają w dużej mierze pomóc w remoncie budynku. Wstępnie mówi się o części biurowej miejskich spółek oraz podległych ratuszowi jednostek, kolejowej izbie pamięci, a także przestrzeni dla kreatywnych szczecinecczan. Pewne póki co jest tylko to, iż nie wszystko odbędzie się naraz. Pierwszym wyzwaniem ma być część pasażerska dworca.

Miłośników historii uspokajamy – z uwagi na fakt, iż dworzec figuruje w rejestrze zabytków, na jego remoncie nie ucierpią objęte ochroną konserwatora elementy.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (28.07) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: