Koncert "Za Wodą" w Złocieńcu

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-26 08:11:54
Koncert "Za Wodą" w Złocieńcu
  • Foto: Fb ZOK

Wczoraj (25.07) w ramach serii koncertów „Za Wodą” uczestnicy niesamowitego wydarzenia muzycznego w Złocieńcu mieli okazje, poznać nowy instrument pochodzący z Afryki.

„Za Wodą” to seria koncertów wybitnych polskich i zagranicznych artystów połączonych z warsztatami w malowniczej scenerii Pojezierza Drawskiego. Woda z dwóch względów stanowi ważny element projektu, podczas którego prezentowany jest ciekawy instrument perkusyjny pochodzący z Afryki- calabas, który po polsku nazwaliśmy wodafon.

 

Instrument ten wypełniony wodą wydaje piękne, tajemnicze dźwięki i to one wzbogacą koncerty projektu. Opanowanie umiejętności gry na wodofonie nie wymaga wiele czasu. Warsztaty gry na tym instrumencie zorganizowane w ramach projektu w Złocieńcu cieszyły się sporym powodzeniem.

 

Poprowadził je Marco Giovinazzo- ceniony perkusjonista włoski, który arkana wodafonu poznał w ciągu swoich licznych podróży artystycznych do Afryki. Warsztaty były otwarte dla wszystkich. Aby wziąć w nich udział nie trzeba było mieć wcześniejszych umiejętności gry na żadnym instrumencie. Jedynym warunkiem była ciekawość artystyczna i entuzjazm.

 

Efekty warsztatów można było zobaczyć podczas koncertu „Za Wodą” zorganizowanego wczoraj (25.07) w Złocienieckim Ośrodku Kultury z udziałem znakomitych polskich artystów: NOIA LLUNA- zwyciężczyni Grand Prix w The Voice of Polonia 2019 w Brukseli/wokal, Cezariusz Gadzina/saksofony, Zbigniew Zawadzki/gitara, Marco Giovinazzo/wodafon, Robert Kubiszyn/gitara basowa oraz Cezary Konrad/perkusja. Podczas koncertu na scenie pojawili się uczestnicy warsztatów, aby zaprezentować czego nauczyli się w czasie ich trwania.

 

Z kolei dziś(26.07) koncert w ramach serii „Za Wodą” o godz. 16:00 rozpocznie się w połczyńskim Amfiteatrze, na który serdecznie zapraszamy.

 

Już niedługo na antenie TV Gawex wyemitujemy relacje z tego wydarzenia. 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: