W sobotę MKP Szczecinek rozpocznie domowe występy

• Adrian Wolanin
  • 2020-07-23 13:36:52

Już w najbliższą sobotę, 25 lipca, Miejski Klub Piłkarski rozpocznie domową serię spotkań w sezonie 2020/2021. Futboliści znad Trzesiecka na murawie stadionu im. Kazimierza Czesława Lisa pojawią się punktualnie o godz. 17:00, a ich rywalem w drugiej kolejce meczów IV Ligi Zachodniopomorskiej będzie debiutująca na tym szczeblu rozgrywek Wieża Postomino.

Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego powalczą w Szczecinku o drugie zwycięstwo w rozpoczętym właśnie sezonie. Przypomnijmy, nasi zawodnicy na inaugurację rozgrywek pokonali w Bobolicach drużynę Mechanika 2:1. Szczecineccy piłkarze w nowe rozgrywki weszli z przysłowiowym przytupem. Po nieco ponad 300 sekundach gry prowadzili 1:0, co było efektem trafienia zanotowanego przez Daniela Szymańskiego właśnie w 6. minucie. Przewaga MKP utrzymywała się aż do gwizdka zapraszającego obie ekipy na przerwę.

Po zmianie stron gościom udało się dość szybko podwyższyć na 2:0, kiedy to w 50. minucie meczu na listę strzelców wpisał się nasz najlepszy snajper z ubiegłego sezonu, czyli Mateusz Górny. Niestety, 7 minut później taktyka przyjezdnych musiała ulec zmianie po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Drzewieckiego. Na domiar złego szczecinecczanie stracili bramkę z rzutu karnego. Egzekutorem jedenastki był Karol Jabłoński, na co dzień zawodnik... MKP Szczecinek, w Bobolicach przebywający na wypożyczeniu.

Na szczęście zwycięstwo udało się dowieźć do końca meczu, co bardzo cieszy zarówno w perspektywie egipskich upałów panujących w sobotę w powietrzu, jak i zapowiadającego się na wycieńczający sezonu, w którym do rozegrania będzie przynajmniej 40 spotkań. Oby zarówno sobotnie, jak i kolejne okazywały się zwycięskie dla naszej drużyny.