Starosta spotkał się z dyrektorami szkół

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-23 12:36:32
Starosta spotkał się z dyrektorami szkół
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Powoli zbliża się półmetek wakacji, uczniowie na pewno nie myślą jeszcze o wrześniowym rozpoczęciu roku szkolnego, ale dyrektorzy szkół oraz organ prowadzący jakim jest Powiat Szczecinecki intensywnie już się do niego przygotowują. Dziś (22.07) starosta Krzysztof Lis spotkał się za pośrednictwem łącza internetowego z dyrektorami poszczególnych placówek, aby zapoznać się informacjami dotyczącymi naboru do klas pierwszych.

W ZS Nr 1 im. KEN w roku szkolnym 2020/2021 zostanie utworzonych 6 oddziałów. Podania złożyło już 143 kandydatów. W ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV powstanie 5 oddziałów. Na chwilę obecną chęć nauki w technikum zadeklarowało 81 kandydatów, zaś  75 w szkole branżowej. Do I L.O. im. Ks. Elżbiety w Szczecinku złożono 225 oryginałów świadectw. Największym zainteresowaniem cieszą się klasy lingwistyczne, najmniejszym matematyczno-informatyczne. W ZS Nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku powstanie 4 lub 5 klas. 97 uczniów złożyło oryginalne świadectwa do technikum, zaś 29 do liceum. Dużym zainteresowaniem absolwentów szkół podstawowych cieszą się klasy mundurowe ZS Nr 7 w Białym Borze.  Szkoła przyjęła już 60 oryginalnych świadectw. Do Zespołu Szkół Technicznych złożono 141 oryginałów świadectw, w tym 73 do technikum i 68 do branżowej szkoły I stopnia.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 wygląda następująco:

  • od 31 lipca do 4 sierpnia: uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wyniku egzaminu ośmioklasisty;
  • 12 sierpnia: podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych;
  • od 13 do 18 sierpnia: potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły;
  • 19 sierpnia: ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.  

Starosta Krzysztof Lis poprosił również dyrektorów o informację dotyczące obłożenia internatów. Największym zainteresowaniem cieszy się oczywiście Bursa Szkolna Nr 2 w Szczecinku, funkcjonująca w ramach Zespołu Placówek Oświatowych Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, internat ZS Nr 2 im. Ks. Warcisława IV oraz ZS Nr 1 im. KEN. Szkoły Powiatu Szczecineckiego najczęściej wzbudzają zainteresowanie uczniów z powiatów świdwińskiego, drawskiego i człuchowskiego.

Info: Piotr Rozmus

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: