Jest zgoda na przejęcie dworca

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-22 15:20:49
Jest zgoda na przejęcie dworca
  • Foto: TV Gawex

Po wieloletniej batalii oraz ostatecznym powrocie do punktu wyjścia, ratuszowi udało się dojść do porozumienia z PKP w sprawie szczecineckiego dworca kolejowego. To dla wielu mieszkańców bardzo ważna wiadomość, tym bardziej, że trudno nie okazywać zadowolenia patrząc na świeżo wyremontowany trójkąt ulic Dworcowa, Kolejowa i Wiśniowa.

Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o samym budynku stacji, co powinno w niedługim czasie ulec diametralnej zmianie. Wiceburmistrz Maciej Makselon potwierdził w rozmowie z nami, iż Polskie Koleje Państwowe zaakceptowały projekt uchwały przedłożony spółce przez Urząd Miasta, dając tym samym zielone światło do dalszych działań dla rządzących Szczecinkiem.

Jak jednocześnie podkreślił Zastępca Burmistrza Miasta, następny ruch należał będzie teraz do radnych, którzy prawdopodobnie nie będą czekać na zwykłe posiedzenie i zbiorą się w ekstraordynaryjnym trybie, gdyż ratuszowi zależy na czasie. Więcej szczegółów na ten temat mamy poznać w przyszły wtorek, kiedy to w ratuszu odbędzie się poświęcona zagadnieniu konferencja prasowa.

Komentarze (2)

Barbara 2020-07-22 16:53

WOW. W końcu nadzieja na ładny dworzec kolejowy w Szczecinku. Trzymam kciuki za powodzenie.

Nick 2020-07-24 13:11

Tylko nie róbcie tam SAPIKu czy innej podobnej instytucji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: