Poseł Lubczyk składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezes Szpitala

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-21 09:38:46
Poseł Lubczyk składa zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezes Szpitala
  • Foto: TV Gawex

Poseł Radosław Lubczyk za pośrednictwem mediów poinformował dziś (21.07) o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezes Szpitala w Szczecinku.

Radosław Lubczyk podczas konferencji prasowej odniósł się do słów Anny Złotowskiej Prezes Szpitala w Szczecinku, które padły podczas Sesji Rady Powiatu. Chodzi dokładnie o stwierdzenie, że płacenie kar za brak lekarza w karetce typu „S” jest tańsze niż jego zatrudnienie.

 

Płacenie kary za brak lekarza jest dla nas korzystniejsze niż utrzymanie lekarza, ponieważ to są najwyższe stawki - Anna Złotowska Prezes Spółki Szpital w Szczecinku.

 

Poseł Radosław Lubczyk podczas briefingu przedstawił dokument, który dziś(21.07) ma zostać złożony do prokuratury. Czytamy w nim:

 

Niezapewnianie obsady wiąże się z finansowymi konsekwencjami dla „Szpitala w Szczecinku” Sp. z o.o. w Szczecinku, bowiem jak wynika z oficjalnych informacji w 2020 r. szczecinecka placówka zapłaciła już 36 tysięcy złotych kar („Szpital w Szczecinku” Sp. z o.o. w Szczecinku jest podwykonawcą Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, która to z kolei jest stroną umowy z Zachodniopomorskim Oddziałem NFZ w Szczecinie). 

Zdaniem zawiadamiającego niedopuszczalnym jest, by Prezes Zarządu „Szpitala w Szczecinku” Sp. z o.o. w Szczecinku publicznie oświadczała, że "płacenie kary za brak lekarza jest dla nas korzystniejsze niż utrzymanie lekarza, ponieważ to są najwyższe stawki". Jednocześnie Pani Anna Złotowska poinformowała, że „kilkakrotnie były składane wnioski (do NFZ) o funkcjonowanie bez lekarza”. Tego typu wypowiedzi świadczą, że Prezes Zarządu nie jest zainteresowana jak najszybszym rozwiązaniem sytuacji z nieprawidłową obsadą karetki typu „S” poprzez znalezienie i zatrudnienie lekarza, a wprost przeciwnie – z kontekstu wypowiedzi wynika, że taka sytuacja pozwala „zaoszczędzić” szpitalowi część środków pieniężnych kosztem ponoszenia kar finansowych.- fragment zawiadomienia do prokuratury

 

Prezes Szpitala w Szczecinku wydała oświadczenie w tej sprawie:

 

 

 

Więcej informacji dziś (21.07) w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (2)

Michał 2020-07-21 10:59

Oj Radek Radek, chciałeś zaistnieć w mediach i znowu dostałeś kosza. Sprawa wyjaśniona. Ale dobrze że poseł czuwa. Tak trzymać.

l echita 2020-07-25 00:29

trzeba jakoś zaistnieć. Nie wyszlo w polityce

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: