54. Międzynarodowy Festiwal Organowy zawitał do Szczecinka

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-19 17:05:19
54. Międzynarodowy Festiwal Organowy zawitał do Szczecinka
  • Foto: TV Gawex

Po występach w Bobolicach, Sarbinowie, Darłowie i Jamnie, wczoraj (18.07) artyści Filharmonii Koszalińskiej, wraz z zaproszonymi gośćmi, zaprezentowali swoje umiejętności w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku.

W odbywającym się w ramach tradycyjnego 54. Międzynarodowego Festiwalu Organowego koncercie udział wzięli: odpowiedzialny za organy Bogdan Narloch, Orkiestra Filharmonii Koszalińskiej pod batutą Jakuba Chrenowicza, a także światowej sławy sopranistka Katarzyna Dondalska.

W części programu poświęconej organom licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć dzieła takich artystów jak m.in. Paul Bryan, Percy Whitlock, Sigfrid Karg-Elert oraz Max Reger. Z kolei w II części zapoznaliśmy się ze spuścizną Jana Sebastiana Bacha oraz Georga Friedricha Haendla, na finał zaś wsłuchując się w dwie wokalizy – skomponowanej przez Stephana Johannesa Waltera, oraz świetnie znanej słuchaczom z filmu Ogniem i Mieczem autorstwa Krzesimira Dębskiego.

Na tym jednak nie koniec kontaktów z najwyższej klasy kulturą w naszym regionie. 54. Międzynarodowy Festiwal Organowy w kolejne weekendy będzie witał do kolejnych miast w regionie, a także wróci, choć już w innym składzie i z innym programem, 2 sierpnia do Szczecinka.

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: