"Teatr w Małym Mieście" zawitał do Bornego Sulinowa

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-19 15:04:23
"Teatr w Małym Mieście" zawitał do Bornego Sulinowa
  • Foto: TV Gawex

Drugim etapem naszych spotkań z aktorską sceną w Bornem Sulinowie był wczorajszy (18.07) zestaw dwóch przedstawień odbywających się w ramach projektu „Teatr w małym mieście”. To przedsięwzięcie edukacyjne nastawione na upowszechnianie tej formy sztuki w małych miasteczkach, oddalonych od instytucji teatralnych. W ramach VIII edycji wydarzenia, w Bornem Sulinowie zaprezentowano występy dwóch trup teatralnych.

Tuż po godz. 17:00 na terenie organizującej wydarzenie Miejskiej Biblioteki Publicznej, swoje umiejętności zaprezentowali artyści z Teatru Nikoli w Krakowie. Aktorzy ze stolicy Małopolski do Bornego Sulinowa przyjechali ze spektaklem „Maruczella”, który w prześmieszny sposób opowiadał o damsko-męskich perypetiach, łącząc w sobie niezwykłą stylistykę niemego kina oraz filmów Federico Felliniego. Naprzemienne przeplatanie pantomimy z taneczno-komicznymi scenkami wzbudzało salwy śmiechu zarówno u najmłodszych, jak i sporo starszych widzów.

Po krakowianach, scenę przy MBP przejął Teatr Łata z Poznania, który zaprezentował z kolei sztukę „Morskie opowieści”. Była to niemniej zabawna od poprzedniej historia pary bohaterów, którzy nie mogąc zaciągnąć się na żaden okręt postanowili wziąć los we własne ręce i zbudować statek, na którym wyruszyli w rejs. I jak to bywa na morskich szlakach, czekało ich mnóstwo przygód. Bohaterowie m.in. stoczyli bitwę morską, musieli podjąć walkę z żywiołem podczas burzy, stanęli oko w oko z groźną ośmiornicą, ostatecznie zaś lądując na pozornie bezludnej wyspie... co było wstępem do wybudzenia kolejnego kalejdoskopu uczuć ze zgromadzonej przed sceną widowni.

Z uwagi na to, że oba spektakle już wkrótce będą emitowane na antenie TV Gawex, już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na ich obejrzenie!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: