MKP Szczecinek wygrywa na inaugurację ligi

• Adrian Wolanin
  • 2020-07-19 13:05:16

Wyjazdowym zwycięstwem rozpoczęli nowy sezon piłkarski IV Ligi Zachodniopomorskiej futboliści MKP Szczecinek. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego pokonali w Bobolicach, debiutującą w tym sezonie w tej klasie rozgrywek, drużynę Mechanika 2:1.

Zawodnicy znad Trzesiecka w sezon 2020/2021 weszli z przysłowiowym przytupem. Po nieco ponad 300 sekundach gry prowadzili 1:0, co było efektem trafienia zanotowanego przez Daniela Szymańskiego właśnie w 6. minucie. Przewaga szczecineckich piłkarzy utrzymywała się aż do gwizdka zapraszającego obie ekipy na przerwę.

Po zmianie stron gościom udało się dość szybko podwyższyć na 2:0, kiedy to w 50. minucie meczu na listę strzelców wpisał się nasz najlepszy snajper z ubiegłego sezonu, czyli Mateusz Górny. Niestety, 7 minut później taktyka przyjezdnych musiała ulec zmianie po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Drzewieckiego. Na domiar złego szczecinecczanie stracili bramkę z rzutu karnego. Egzekutorem jedenastki był Karol Jabłoński, na co dzień zawodnik... MKP Szczecinek, w Bobolicach przebywający na wypożyczeniu.

Na szczęście zwycięstwo udało się dowieźć do końca meczu, co w perspektywie zarówno egipskich upałów panujących wczoraj w powietrzu, jak i zapowiadającego się na wycieńczający sezonu (do rozegrania będzie przynajmniej 40 spotkań) bardzo cieszy.

A już za tydzień, 25 lipca, Miejski Klub Piłkarski zaprasza na stadion im. Kazimierza Czesława Lisa, gdzie w ramach ligowych rozgrywek odbędzie się mecz drugiej kolejki. Rywalem będzie inny beniaminek rozgrywek, Wieża Postomino.