Juchowo ponownie zaprasza dzieci

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-19 09:07:00
Juchowo ponownie zaprasza dzieci
  • Foto: TV Gawex

Na odmrożenie działalności czekali nie tylko przedstawiciele sportu czy też kultury, ale również placówki takie jak folwark w Juchowie, gdzie przed wybuchem pandemii praktycznie codziennie edukowano dzieci i młodzież. Do dzielenia się wiedzą z zakresu życia natury w podszczecineckiej miejscowości powoli się już jednak powraca, czego świadkiem byliśmy wraz z naszą kamerą.

Na terenie ekologicznego gospodarstwa zorganizowano wczoraj (18.07) przeznaczone dla całych rodzin zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem. Przybyli na farmę goście eksplorując tutejszą ścieżkę edukacyjną zapoznawali się z jej mieszkańcami, sposobem ich życia, a także zwyczajami. Z uwagi na fakt, iż w Juchowie mocno stawia się na odbudowę zagrożonych wyginięciem gatunków, uczestnicy wydarzenia z wieloma przedstawicielami świata fauny mieli styczność po raz pierwszy w życiu.

Jak zapewnili nas organizatorzy, tego typu spotkania organizowane będą na pewno do końca lipca, a w przypadku dalszego zainteresowania okolicznych mieszkańców oraz przybyłych turystów, najprawdopodobniej również w sierpniu.

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: