Magiczna Ulica Parasoli w Połczynie została uroczyście otwarta

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-12 08:07:06
Magiczna Ulica Parasoli w Połczynie została uroczyście otwarta
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (11.07) z okazji 75-lecia Polskiej Administracji na Pomorzu Zachodnim w Połczynie-Zdroju otwarta została „Magiczna Ulica Parasoli”.

Niesamowita instalacja przy ulicy Grunwaldzkiej, od lat przyciąga turystów z całego kraju. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek zauważył, że mamy wiele atrakcji (w Połczynie- red), ale parasole są najpopularniejsze. Warto również zaznaczyć, że z okazji 75. Rocznicy Administracji Polskiej na naszym terenie, parasole zostały ułożone w taki sposób, aby przedstawiać barwy Pomorza Zachodniego, ponadto patrząc na instalację z góry, dostrzec można napis „75 lat”.

 

Uroczyste otwarcie „Magicznej Ulicy Parasoli” zostało poprzedzone niesamowicie barwnym korowodem. Podczas którego rytm podawała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Łobza, za którą dumnie maszerowały osoby z w strojach retro, zarówno z Centrum Kulturze w Połczynie- Zdroju, jak i z Henrykowskiego Stowarzyszenia w Siemczynie. W przemarszu udział wzięli również klauni, dzieci z parasolami oraz Bogdan Trojanek wraz z rodziną.  Wszyscy uczestnicy korowodu, poza dumnym marszem pod parasolami, brali później udział w dalszej części świętowania.

 

W obchodach udział wzięli przedstawiciele jednakowo władz lokalnych, wojewódzkich, ale również reprezentacja regionu w parlamencie krajowym. Urząd Marszałkowski reprezentowali Anna Bańkowska oraz Sebastian Wziątek – rodowity mieszkaniec Połczyna.

 

Anna Bańkowska podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na popularność, jaką w sieci wzbudziła instalacja parasoli możecie być Państwo dumni, patrząc na zainteresowanie jakie ona wzbudza - powiedziała.

 

Relację z tego wydarzenia wyemitujemy już niedługo na naszej antenie.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: