Przyjechali po BMW, wyjechali z policyjnym dozorem

  • Adrian Wolanin
  • 2020-07-10 11:42:17
Przyjechali po BMW, wyjechali z policyjnym dozorem
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego szczecineckiej jednostki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali do Szczecinka z zamiarem kradzieży samochodu. Wszystko szło zgodnie z planem, do czasu gdy na horyzoncie pojawili się mundurowi. Wizyta mieszkańców powiatu jeleniogórskiego zakończyła się zarzutami za usiłowanie kradzieży z włamaniem do pojazdu marki BMW. Prokurator zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Patrolowcy ze Szczecinka wyczuleni na ostatnie zdarzenia kryminalne na terenie powiatu szczecineckiego, ze szczególną uwagą podchodzą do kontroli poruszających się w nocy po terenie miasta pojazdów, jak również do kontroli osiedlowych parkingów. W nocy z 5 na 6.06.br podczas przemieszczania się w rejon osiedlowego parkingu na ul. Białogardzkiej policjanci zauważyli mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził ciekawość patrolowców. Na widok radiowozu mężczyzna uciekł a policjanci skontrolowali wszystkie zaparkowane w pobliżu pojazdy. Kilka minut później mundurowi poznali już powód ucieczki mężczyzny. W zaparkowanym BMW uchylone były drzwi, w których wyłamany był zamek a w pojeździe znajdowały się urządzenia mające na celu uruchomienie pojazdu.

O zaistniałej sytuacji został powiadomiony właściciel pojazdu, a policjanci przystąpili do sprawdzenia pobliskiego terenu. W wyniku skutecznych działań patrolowców ze Szczecinka kilkanaście minut później zatrzymani zostali dwaj mężczyźni ukrywający się w zaroślach. Mężczyźni w wieku 37 i 49 lat to mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, wielokrotnie karani za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy, jak również zabezpieczony samochód, którym przyjechali do Szczecinka mężczyźni pozwolił mundurowym przedstawić zarzut usiłowania kradzieży samochodu.

Decyzją prokuratora wobec zatrzymanych mężczyzn został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O dalszym losie mieszkańców powiatu jeleniogórskiego zadecyduje sąd. Za popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy grozi im kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: