Będzie nowy dach na szkole w Bolkowie

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-09 14:18:18
Będzie nowy dach na szkole w Bolkowie
  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Rozpoczyna się długo oczekiwana przez Mieszkańców inwestycja – remont dziurawego jak sito dachu na budynku Szkoły Podstawowej we wsi Bolkowo (gm. Połczyn-Zdrój). We wtorek rano (07.07.2020r.) Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek podpisał umowę z wykonawcą – firmą BUD-MAX ŚWIDWIN.

W podpisaniu umowy uczestniczyli przedstawiciele Gminy Połczyn-Zdrój i Wykonawcy. Dnia 09.07.2020 r. nastąpiło przekazanie placu budowy. Uczestniczył w nim m.in. Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolkowie Elżbieta Sokołowska, a także Radny Edmund Gradzik oraz Sołtys Bolkowa Adam Placha. Pan Sołtys zaangażował prywatny czas i środki, dzięki którym pozyska materiał rozbiórkowy do uzupełniania ubytków w nawierzchniach dróg Sołectwa Bolkowo.


Dach na szkole Podstawowej w Bolkowie od wielu lat domagał się remontu. Coraz liczniejsze dziury powodowały zalewanie deszczem strychu i stropu, a przez to niszczenie niższych kondygnacji na których zlokalizowane są klasy.


Dzieci i nauczyciele będą mogli cieszyć się z dobrodziejstw nowego dachu najdalej od 30 sierpnia, kiedy to upływa termin prac określony w umowie. Wartość inwestycji to 163.321,07 zł, z czego udział gminy to 123.321,07 zł, zaś 40.000,00 zł dołożył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

 

info: Gmina Połczyn-Zdrój


  • Foto: Gmina Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: