Raport Straży Miejskiej. Zniszczyli przystanek autobusowy

  • Jakub Diakun
  • 2020-07-06 10:11:02
Raport Straży Miejskiej. Zniszczyli przystanek autobusowy
  • Foto: Straż Miejska

W okresie od 29.06.2020 r. do 5.07.2020 r. strażnicy podjęli 129 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 32 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 80 interwencji. Dla Policji przekazano 3 osoby, do miejsca zamieszkania doprowadzono 2 osoby. 9 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub weterynarii. Strażnicy zastosowali 3 blokady na koła pojazdów i udzielili pomocy w uruchomieniu 4 samochodów.

30.06.2020 r. około godziny 17:25 na Placu Wolności, strażnicy miejscy udali się na interwencję do mężczyzny, który leżąc na ziemi miał wymachiwać rękoma i zaczepiać dzieci. Wskazanego mężczyznę strażnicy zastali siedzącego na wysokości banku. Mężczyzna wymachiwał rękoma i głośno wykrzykiwał wulgaryzmy. Po chwili uspokoił się, ale odmówił podania swoich danych osobistych.  Dane ustalono na podstawie jego wcześniejszych notowań. Mężczyzna uspokoił się  i obiecał, że uda się do domu jednak po kilku minutach usiadł na ławce przy fontannie, na której siedziały dzieci i zaczął je zaczepiać, następnie wyjął wódkę i zaczął ją pić z butelki. Ponownie podjęto wobec niego interwencję, tym razem z uwagi na jego agresywne zachowanie zastosowano środki przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej oraz kajdanek. Mężczyzna został przekazany Policji.
 
1.07.2020 r. około godziny 4:50 na ul: Kościuszki, operator monitoringu wizyjnego zauważył dwóch młodych mężczyzn, którzy dokonali zniszczeń na przystanku komunikacji miejskiej. Jeden z nich rzucił w obudowę przystanku znalezionym drągiem, drugi z nich kopał w obudowę przystanku. W wyniku tego obudowa została zniszczona. Obaj zostali ujęci przez patrol już w innej części miasta, gdzie rozpoznał ich operator monitoringu. Okazało się, że są to nieletni a jeden z nich jest poszukiwany do umieszczenia w ośrodku dla nieletnich. Obaj zostali przekazani Policji.

3.07.2020 r. około godziny 6:10 strażnicy udali się na ul: Koszalińską, gdzie zgłoszono starszą kobietę, która nie wiedziała, gdzie się znajduje i miała zasinienia na głowie. Strażnicy zaopiekowali się wskazaną kobietą. Okazało się, że wcześniej zgłoszono jej zaginięcie. Kobieta została przekazana rodzinie.
 
4.07.2020 około godziny 14:05 na ul: Narutowicza zgłoszenie dotyczące pogryzienia mężczyzny przez psa. Strażnicy ustalili jego właściciela, który wcześniej uciekł do mieszkania.
 
info: Straż Miejska w Szczecinku 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: